Завантаження сайту

Фіскальний погляд щодо підтвердження витрат на придбання електронного квитка!

Фіскальний погляд щодо підтвердження витрат на придбання електронного квитка!
17.10.2017
       Неодноразово у нашому «Блозі» ми торкались тематики підтвердження витрат під час перебування працівників підприємства у відрядженні.
 
       Сьогодні, за традицією продовжимо дану тематику з огляду на нове роз’яснення фіскалів стосовно підтвердження витрат на придбання електронного квитка для відрядження (від 09.10.2017 р. № 2183/6/99-99-14-05-01-15/ІПК). Особливо цікавим воно є в ракурсі погляду податківців на деталізацію пакету документів, який повинен підтверджувати такі витрати.
 
       Отже, не дивлячись на те, що крокуючи в ногу з часом, весь світ користується он-лайн сервісами для придбання будь-яких товарів та послуг, зокрема квитків на проїзд, підтвердження таких витрат у господарській діяльності досі є складним і привертає першочергову увагу контролерів.
 
       Так і у вищевказаній індивідуальній податковій консультації, контролери в висловили свій «суто фіскальний вердикт».
 
       Отже, перелічивши нормативно-правові акти, які регулюють готівкові розрахунки та згадавши особливості Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (п. 4 ст. 9), податківці оприлюднили свій погляд, що форми електронних квитків не можуть вважатись розрахунковими документами у розумінні Закону. І деталізували, що для підтвердження витрат на придбання електронного квитка необхідним є певний пакет документів, зокрема:
 
       - оригінал розрахункового або платіжного документа на підтвердження оплати;
 
       - паперовий екземпляр частини електронного авіаквитка з вказаним маршрутом;
 
       - оригінали відривної частини посадкових талонів пасажира;
 
       - посадочний документ, перевізний документ, роздрукований на паперовому носії (транспортні квитки).
 
       Отже, в разі використання он-лайн сервісу для придбання проїзних документів під час відправлення працівника у відрядження, наразі необхідно потурбуватись про наявність зазначеного пакету документів, що ніяким чином, як мінімум не полегшує діяльність.
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group