Завантаження сайту

Фіскальний погляд щодо реєстрації платником акцизного податку!

Фіскальний погляд щодо реєстрації платником акцизного податку!
01.06.2017
       Деяких особливостей акцизного податку ми вже торкались в публікацях нашого «Блогу» (зокрема, у публікації «Акцизний податок, як «камінь спотикання»).
 
       Сьогодні, з огляду на свіжі консультації фіскального органу, висвітимо деякі особливості реєстрації платником акцизного у випадку  заправки власним пальним техніки третіх осіб за умов укладання договору про надання відповідних послуг.
 
       Інколи підприємствам, особливо великим сільськогосподарським, не вистачає власної техніки і вони на підставі договорів залучають інших суб’єктів господарювання, які її мають, при цьому Замовник послуг здійснює заправку такої техніки третіх осіб власним пальним. І відповідно перед Замовником постає питання а що в такому випадку з акцизним податком?
 
       Відповідь саме на таке питання надали контролери листом від 22.05.2017р. №286/6/99-99-15-03-03-15/ІПК, висловивши свою суто фіскальну позицію.
 
       Нормами Податкового кодексу України визначено, що платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне. (пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212).
 
       Податківці нагадали, що саме є реалізацією пального у розумінні норм  розділу VI ПКУ і виходячи з таких норм роблять висновок, що при передачі суб’єктом господарювання - Замовником власного пального третій особі для заправки техніки в рамках договору про надання послуг здійснюється передача (відпуск, відвантаження) пального від замовника до виконавця, що є операцією з реалізації пального у розумінні абзацу другого пп. 14.1.12 п. 14.1 ст. 14 ПКУ. 
 
       Відповідно і Замовник, на думку фіскалів, при здійсненні таких  операцій є собою, що реалізує пальне, а отже підлягає обов’язковій реєстрації як платник акцизного податку.
 
       Також, як зазвичай, контролери не забули нагадати про суми штрафів, які загрожують платнику у випадку здійснення операцій з реалізації пального без відповідної реєстрації платником акцизного податку.
 
       Хоча, можна припустити, що деякі висновки контролерів є дещо загальними, бо в кожній господарській операції існують певні особливості і платнику не варто забувати про свої права.
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group