Завантаження сайту

Чи формується податковий кредит з податку на додану вартість на підставі тимчасової митної декларації?

Чи формується податковий кредит з податку на додану вартість на підставі тимчасової митної декларації?
24.07.2017
       У разі, якщо платник податку здійснює імпорт товарів та подає тимчасову митну декларацію, яким чином відбувається формування податкового кредиту з податку на додану вартість за такими деклараціями? 
 
       У якому випадку подається тимчасова митна декларація?
 
       Зауважуємо, у разі якщо відсутні відомості про характеристики товарів для заповнення митної декларації в такому випадку можна подати тимчасову митну декларацію. 
 
       Проте, нормами Митного кодексу визначено, що після оформлення тимчасової митної декларації у строк не більше 45 днів, необхідно подати додаткову декларацію. 
 
       Відтак, тимчасова митна декларація не є кінцевим документом, який завершує митне оформлення товару.
 
       Як формується відповідно до норм ПКУ податковий кредит у разі здійснення операцій з імпорту товарів?
 
       Отже, датою виникнення податкових зобов’язань є дата подання митної декларації (пункт 187.8 ПКУ). 
 
       А відповідно датою формування сум податку на додану вартість до податкового кредиту є дата сплати такого податку за податковими зобов’язаннями (пункт 198.2 ПКУ).
 
       Крім того, тільки оформлена належним чином митна декларація, підтверджує сплату ПДВ і є тим самим документом, що надає право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту (пункт 201.12 ПКУ). 
 
       Пунктом 198.6 ПКУ зазначено, що до податкового кредиту не відносяться суми ПДВ сплачені за придбані товари, які не підтверджені митними деклараціями.  
 
       Відтак, відповідно до вищезазначеного, у разі якщо платник податку здійснює імпорт товарів та подає тимчасову митну декларацію, формування податкового кредиту з податку на додану вартість здійснюється виключно за митною декларацією, яка оформлена згідно норм чинного законодавства.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group