Завантаження сайту

І знову про відрядження! Окремі аспекти оподаткування!

І знову про відрядження! Окремі аспекти оподаткування!
17.08.2017
       За традицією продовжимо публікації «Блогу» стосовно оподаткування витрат на відрядження. 
 
       В попередніх публікаціях ми розглядали різноманітні варіанти оподаткування коштів, витрачених під час відрядження.
 
       Сьогодні, враховуючи різноманітні ситуації, що виникають під час перебування співробітників у відрядженні, розглянемо аспекти оподаткування сум витрат за користування послугами таксі.
 
       Нагадаємо в черговий раз, що за загальним правилом згідно норм Розділу IV Податкового кодексу України до оподатковуваного доходу платника не включаються кошти, отримані на відрядження, при цьому вони обов’язково повинні бути підтверджені документально. 
 
       Також, обов'язковою умовою є зв’язок такого відрядження з господарською діяльністю підприємства, що відряджає (роботодавця).
 
       Цілком логічно, що під час відрядження може виникнути ситуація, коли необхідно вкрай оперативно вирішувати робочі питання саме пов’язані з господарською діяльністю і користуватись послугами таксі. 
 
       І зрозуміло, що це є такими ж витратами на проїзд, як і проїзд міським транспортом або проїзд до місця/з місця відрядження. 
 
       Отже, варто лише потурбуватись про наявність оригіналу документу, який стане підтвердженням оплати вартості поїздки (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ). 
 
       Тобто витрати на проїзд у таксі за місцем відрядження не обкладається ПДФО за наявності підтвердних документів. 
 
       Хоча на практиці зробити це досить складно саме через специфіку послуг таксі.
 
       Думки ж податківців з вказаного питання протягом 2017 року були діаметрально протилежні, що в черговий раз підтверджує, що на власний розсуд вони тлумачать по-різному одні й ті ж самі норми податкового законодавства. 
 
       Так, столичні фіскали листом від 17.03.2017 р. № 5586/10/26-15-13-01-12 висловились, що сума витрат на таксі у відрядженні є додатковим благом та оподатковується, а центральний фіскальний орган, на відміну від столичних контролерів, все ж висловив законодавчо обґрунтовану позицію і листами від 28.03.2017 № 6366/6/99-99-13-02-03-15 та від 31.07.2017 1443/6/99-99-13-02-03-15/ІПК підтвердив, що витрати працівника у відрядженні за користування послугами таксі не включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу за умови надання ним підтвердних (розрахункових) документів.
 
       Підводячи підсумок, зазначимо, що на практиці з користуванням послуг таксі у відрядженні необхідно бути обачними, так як якщо водій не зможе надати підтвердний документ, то за його відсутності – сума витрат на таксі буде додатковим благом, але за наявності такого документа – вказані кошти не будуть обкладатись ПДФО. 
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group