Завантаження сайту

Дослідження судової практики. Рішення Комісії ДФСУ має бути скасовано!

Дослідження судової практики. Рішення Комісії ДФСУ має бути скасовано!
13.10.2017
       Наразі після невдалої спроби оскаржити рішення комісії ДФС, фактично більшість компаній змушені звертатись до судових органів.
 
       Аналіз судової практики відносно відмови фіскального органу у реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування показує, що така практика досить неоднозначна. При цьому, зовсім нещодавно рішеннями судів першої інстанції: Рівненського окружного адміністративного суду від 17.08.2017 у справі №817/1147/17 та Вінницького окружного адміністративного суду від 15.09.2017 року у справі №802/1356/17-а, позови компаній були задоволені.
 
       Важливо, що в ході розгляду справ суд аналізує документи, які подавались до комісії фіскального органу, на підставі яких було прийнято рішення про відмову. Отже, в судових засіданнях компаніям актуально документально доводити реальність господарських операцій, при цьому, слід також підтверджувати факт подання до фіскального органу таких документів.
 
       В такому випадку, існує ймовірність, того, що така справа буде вирішена на користь Вашої компанії.
 
       Окрім того, аналізуючи вищезазначені рішення, судові органи акцентують увагу на нормах законодавства, на яких саме розглянемо нижче.
 
       Так, суди вказують про порушення норм підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу самими ж податківцями, адже в своїх квитанціях останні мають наводити виключно чіткий критерій оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної чи то розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних.
 
       Таким чином, податківці використовують загальний вираз «та/або», фактично в подальшому, позбавляючи компанію в наданні належних копій первинних документів (перелік зазначено Наказом №567).
 
       Як наслідок, за обставин вказаних вище, рішення видане комісією фіскального органу аналогічно не буде містити чіткої підстави для відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, тобто в ньому не будуть зазначені, які конкретно документи складені з порушенням законодавства або ж яких недостатньо.
 
       Тому, в судовому засіданні фіскальному органу необхідно буде надати обґрунтування та належні докази, саме чому надані компанією копії первинних документів не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
 
       Відтак, з найбільшою вірогідністю можемо стверджувати про скасування рішення комісії фіскальної служби та обов’язку зареєструвати податкову накладну компанії.
 
       Отже, підсумовуючи все вищезазначене, радимо впевнено вступати в судову суперечку з фіскальним органом.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group