Завантаження сайту

Зміни до податкової накладної!

Зміни до податкової накладної!
20.03.2017
       Внесення змін до норм Податкового Кодексу України з 01 січня 2017 року очікувано принесло внесення значних змін і в існуючу форму податкової накладної. 
 
       З 01 березня 2017 року набрав чинності наказ від 23.02.20147 №276, яким затверджено нову форму та порядок заповнення податкової накладної. 
 
       Слід звернути увагу на окрему норму п. 3 до Порядку про те, що податкові накладні можна буде реєструвати в Єдиному реєстрі тільки за формою, чинною на день такої реєстрації». 
 
       Це означає, що податкові накладні складені до 1 березня 2017 року, але зареєстровані після цієї дати, підлягають реєстрації за оновленою формою.
 
       Платники ПДВ зіткнулися зі складнощами технічного характеру, а саме відсутність доопрацьованого програмного забезпечення фіскального органу, яке використовується під час реєстрації. 
 
       На сайті ДФС повідомлено що реєстрація податкових накладних та коригувань за новою формою відбуватиметься починаючи з 16.03.2017 року. До зазначеної дати реєстрація відбувається за старими формами. 
 
       Вочевидь, цей висновок відноситься до накладних складених за лютий 2017 року (граничний термін реєстрації яких – 15 березня 2017 року).
 
       Однак, існує ймовірність непорозумінь з контрагентами – покупцями щодо заповнення накладних коду послуги відповідно до класифікатора 2010. 
 
       При його відсутності є ризик невизнання податкового кредиту. 
 
       Одним із шляхів виправлення ситуації є подання розрахунку коригування за новою формою після 16 березня 2017 року. 
 
       Конспективно про зміни у формі та порядку заповнення:
 
       - Доповнені графи за ознаками імпортованого товару та послуг, які заповнюються на всіх етапах їх постачання;
 
       - Нова можливість складання зведеної податкової накладної не пізніше останнього числа звітного місяця;
 
       - Змінено кодування умовних ІПН при окремих операціях, зокрема ліквідації основних засобів, переведення їх на невиробничі і т. д;
 
       - Дозвіл не заповнювати окремі графи і рядки накладної по окремих операціях, наприклад при перевищенні бази оподаткування над фактичною.
 
       У зв'язку з відміною спецрежиму з ПДВ для сільгоспвиробників, внесено зміни до форми Декларації з ПДВ, яка подається за результатами діяльності за березень, в квітні.
 
 
З повагою, керівник департаменту обліку та аудиту
 
Тетяна Савчук

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group