Завантаження сайту

Зміни в частині оподаткування майна у 2018 році.

Зміни в частині оподаткування майна у 2018 році.
12.01.2018
       Нагадаємо, що оподаткування майна в Податковому кодексі представлено у трьох напрямках - оподаткування рухомого майна (транспортних засобів) та оподаткування нерухомого майна (земля і житлова/нежитлова нерухомість).
 
       Отож, який порядок оподаткування майна діятиме у 2018 році, розлянемо в даній публікації.
 
       Транспортний податок. Як і раніше, під оподаткування транспортним податком підпадатимуть власники легкових автомобілів, вартість яких перевищує 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року. З урахуванням того, що власники легкових автомобілів юридичні особи, сплачують транспортний податок авансом, то при сплаті податку за 2018 рік їм потрібно буде брати до уваги грошовий еквівалент в сумі 1 396 125 грн. і подати до 20-го лютого 2018 року податкову декларацію з транспортного податку за формою, що у 2017 році була дещо змінена. При цьому, власники легкових автомобілів, фізичні особи, сплачуватимуть транспортний податок у 2018 році за попередній - 2017 рік на підставі повідомлення - рішення, яке має їм надіслати податковий орган, а оподаткуванню для них підпадатимуть легкові автомобілі, з вартістю, що перевищує у 2017 році 1 200 000 грн. Нагадаємо, що середньоринкову вартість автомобіля платники податку мають змогу визначити за допомогою калькулятора, розміщеного на сайті Мінекономрозвитку за посиланням. При цьому, для усіх платників податків діє спільна норма - рік випуску автомобіля має не перевищувати 5 років і ставка податку, як і раніше становитиме 25 000 грн. за кожен транспортний засіб, що підпадає під оподаткування. 
 
       Податок на житлову/нежитлову нерухомість. З урахуванням того факту, що ставка податку на власне нерухоме майно розраховується із відсотку, встановленого органом місцевого самоврядування (але не більше 1,5%) розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 квадратний метр бази оподаткування, необхідно також брати до уваги зміну розміру мінімальної заробітної плати. З січня 2018 року ставка податку на нерухоме майно не перевищуватиме 55,85 грн./1 м.кв. для площі, яка перевищуватиме 60 м.кв. (для квартири), або 120 м.кв. (для житлового будинку), або 180 м.кв. (у випадку одночасного володіння різними типами майна).
 
       Як і раніше діє додаткова ставка податку на нерухоме майно - 25 000 гривень на рік для тих платників податку, які володіють загальною площею квартир(и) понад 300 кв.м та/або загальною площею будинку (ів) понад 500 кв.м.
 
       Як і у випадку з транспортним податком, платники - юридичні особи, сплачують податок самостійно, авансовими платежами та здійснюють декларування до 20 лютого поточного року. А платники податку - фізичні особи, мають сплачувати податок на підставі повідомлення-рішення, отриманого з податкового органу. 
 
       Земельний податок. Саме цей вид податку на майно зазнав з 2018 року найбільше змін. Хоча ставки/податки земельного податку не змінились - для земельних ділянок з проведеною нормативною грошовою оцінкою - не більше 3% їх нормативної грошової оцінки (НГО), крім того не більше 1% НГО для земель загального користування та від 0,3% до 1% НГО для сільськогосподарських угідь; для земельних ділянок з не проведеною нормативною грошовою оцінкою - у розмірі не більше 5% НГО одиниці площі ріллі по АР Крим або по області, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3% та не більше 5% НГО одиниці площі ріллі по АР Крим або по області.
 
       З 1 січня 2018 року при визначенні мінімального розміру орендної плати необхідно брати до уваги, що вона не може бути меншою за вказані вище розміри земельного податку.
 
       Дещо змінені пільги зі сплати земельного податку. З 2018 року звільнення від сплати податку за земельні ділянки, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм. До змін така пільга стосувалася лише однієї ділянки кожного виду. Крім цього, з’явилась нова ставка плати за землю за земельні ділянки, надані для залізниць, гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин. З 2018 року вона стягується у розмірі 25% податку. 
 
       Вважаємо за доцільне звернути увагу, що для податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та земельного податку з 2018 року діятиме норма, за якою, у випадку не вручення податкового повідомлення - рішення платнику податку з вини працівників ДФС у встановлений термін для сплати податку на нерухомість (протягом 1095 днів) такі платники звільняються від відповідальності за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання. Проте необхідно пам’ятати, що за статтею 42 ПКУ та новим Порядком надіслання (вручення) контролюючими органами податкових повідомлень - рішень платникам податків (Наказ МФУ від 28.12.2015 №1204) лист, надісланий рекомендованим листом з повідомленням про вручення за адресою, вказаною у реєстраційних даних платника податків, вважатиметься врученим, навіть якщо платник його не отримав.
 
 
З повагою, керівник департаменту обліку та аудиту
 
Тетяна Савчук

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group