Завантаження сайту

Зміни в порядку оподаткування дивідендів на користь фізичних осіб.

Зміни в порядку оподаткування дивідендів на користь фізичних осіб.
23.04.2017
       В своєму блозі ми вже неодноразово звертались до теми змін в оподаткуванні, які діють в положеннях Податкового кодексу України з січня 2017 року. 
 
       В цьому ж ключі хотілося б звернути увагу на додаткові зміни, що запрацювали в зв’язку з прийняттям Закону від 23.03.2017 р. № 1989-VIII, який було підписано Президентом 12 квітня 2017 року та фактично він набрав чинності 15-го квітня 2017 року.
 
       Мова йде про оподаткування дивідендів на користь фізичних осіб, які виплачуються юридичними особами- неплатниками податку на прибуток на загальних підставах. До таких осіб відносяться: платники єдиного податку, нерезиденти, ІСІ та ін.
 
       В прийнятій редакції ПКУ з січня 2017 року передбачалось, що стандартна ставка ПДФО з пасивних доходів у вигляді дивідендів складає 5%. Проте, для осіб, що сплачують податок на прибуток не за загальною ставкою («єдинників», ІСІ та нерезидентів) була запроваджена відкладена норма (до дати набрання чинності законом, який би регламентував діяльність фінансової поліції) про застосування половинної від стандартної (18%) ставки оподаткування таких дивідендів – тобто 9%. 
 
       З прийняттям Закону № 1989-VIII було виключено прив’язку окремих законодавчих норм до дати запровадження закону про фінансову поліцію в тому числі і в частині запровадження 9% ставки ПДФО для пасивних доходів у вигляді дивідендів від неплатників податку на прибуток (платників єдиного податку), ІСІ та нерезидентів.  
 
       Цікавою нормою є те, що дія запроваджених норм поширюється на оподаткування усіх операцій по виплаті дивідендів з 01-го січня 2017 року. Тобто  з 1-го січня 2017 року усі виплачені  дивіденди від компаній – «єдинників», нерезидентів та ІСІ підлягають оподаткуванню за ставкою ПДФО 9%.
 
       Зазначена зміна є досить актуальною для великого кола платників податків (податкових агентів), оскільки саме в першому кварталі відбувається підсумовування результатів діяльності за 2016 рік, вирішення питання щодо розподілу отриманого прибутку. І досить часто учасниками суб’єктів господарювання виступають саме фізичні особи, при виплаті дивідендів яким необхідно утримувати ПДФО. 
 
       Для випадків, коли податкові агенти при виплаті дивідендів від неплатників податку на прибуток утримали з фізичних осіб, які є набувачами доходів у вигляді дивідендів, ПДФО за ставкою 18% (стандартною ставкою оподаткування), необхідно:
 
       - здійснити перерахунок суми утриманого ПДФО та доплатити учаснику суму недоплачених дивідендів;
 
       - врахувати уточнюючу норму щодо ставки ПДФО та подати до контролюючого органу нову звітну форму 1-ДФ (оскільки термін подачі цієї форми звітності ще не закінчився і спливає 08 травня 2017 року) або врахувати чинну вимогу щодо ставки ПДФО при подачі звітної форми 1-ДФ;
 
       - суму надмірно сплаченого податку або повернути з бюджету, або зарахувати при наступних виплатах аналогічних винагород.
 
 
З повагою, керівник департаменту обліку та аудиту
 
Тетяна Савчук

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group