Завантаження сайту

Казуси подання уточнюючих розрахунків за формою 1ДФ!

Казуси подання уточнюючих розрахунків за формою 1ДФ!
12.03.2017
       Більшість бухгалтерів хоча б один раз стикалися з ситуацією, коли у звіті за формою1ДФ допущена помилка, яка не призвела до заниження суми ПДФО, сплаченого до бюджету. 
 
       Зазвичай це :
 
       - помилка в ІПН працівника;
 
       - помилка в ознаці доходу;
 
       - відсутність дат прийняття на роботу та/або звільнення;
 
       - помилка в ознаці податкової соціальної пільги.
 
       Для їх виправлення доводиться подавати уточнюючий розрахунок, який не змінює суму нарахованого податку, а лише виправляє деяку інформацію. 
 
       Однак, на практиці, виходить, що податковий розрахунок, який уточнюється, містить недостовірні відомості.
 
       При цьому слід пам’ятати, що ПКУ встановлює відповідальність не тільки за неподання або несвоєчасне подання податкового розрахунку за формою 1ДФ, але і за недостовірність відомостей, зазначених у ньому. І це положення ПКУ працівники ДФС використовують як головний аргумент при наданні роз’яснень з приводу застосування санкцій при самостійному виправлені податковим агентом помилок, допущених у податковому розрахунку за ф.1ДФ.
 
       Така позиція фіскального органу підтверджується в роз’ясненнях викладених на офіційному сайті ДФС в ЗІРі:
 
       «Якщо у разі подання суб'єктом уточнюючого податкового розрахунку за ф. 1ДФ вносяться зміни до реквізитів підприємства або до номеру облікової картки найманого працівника, то в цьому випадку до суб’єкта застосовуються фінансові санкції у розмірі 510 гривень. При повторному порушенні(протягом року) - санкції становлять 1020 гривень».
 
       Крім цього, до посадових осіб податкового агента (або ФОП) застосують адмінштраф у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а при повторному порушенні, від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 1634 КУпАП).
 
       У листі ДФС від 16.02.2017 р. №3874/99-99-13-01-01-17 податківці також зазначили, що у випадках подання податкового розрахунку за ф. № 1ДФ з недостовірними відомостями або з помилками, до податкового агента застосовуються штрафні (фінансові) санкції (510/1020 гривень).
 
       Зазначені штрафи не застосовують лише тоді, коли недостовірні відомості або помилки у звітності про суми доходів фізичних осіб, суми утриманого з них податку, та суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), виявлені у ході проведення податковим агентом річного перерахунку ПДФО та виправлені шляхом подання уточнюючого розрахунку з дотриманням вимог ст. 50 ПКУ.
 
       Тобто, на практиці, виходить не зовсім справедливо. Якщо помилка призвела до недоплати податку, ти виправив її та сплатив недоплату за результатами річного перерахунку – санкції не застосовують. Однак, якщо ти допустив помилку (описку), яка не призвела до заниження податку, до платника (податкового агента) застосують повний набір санкцій та штрафів, навіть у випадку самостійного виправлення помилки.
 
       Справедливості заради необхідно визнати, що деякі суди у таких випадках приймають сторону платників податків, мотивуючи свої рішення тим, що останні самостійно виправили допущені помилки, використавши своє, надане ПКУ, законне право та подали уточнюючий розрахунок (Ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 21 травня 2013 року, Справа: № 826/479/13-а; Ухвала ВАСУ від 26.06.13р. до неї. Ухвала ВАСУ справа № 2а-17137/12/2670 від 27.06.13р.; Постанова Донецького апеляційного адміністративного суду від 02 жовтня 2012 року по справі №2а/0570/7793/2012)
 
       І вагомим аргументом таких рішень є той факт, що державному бюджету не нанесено шкоди.
 
 
З повагою, керівник департаменту обліку та аудиту
 
Тетяна Савчук

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group