Завантаження сайту

Кількість підприємств зобов'язаних використовувати касові апарати постійно зростає відповідно зростають і надходження від штрафів, - Олег Добровольський, партнер ID Legal Group

Кількість підприємств зобов'язаних використовувати касові апарати постійно зростає відповідно зростають і надходження від штрафів, - Олег Добровольський, партнер ID Legal Group
04.05.2018

Податківці дуже люблять перевірки дотримання норм Закону про РРО (Закон про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг). Що не дивно. Символічний штраф в одну гривню нараховується тільки за перше порушення, а кожне наступне - 100% вартості проданих товарів / послуг.

Спочатку трохи офіційної статистики від фіскальної служби. За три останні роки кількість касових апаратів зросла майже на 63 тис. (або на 28%). Одночасно спостерігається позитивна динаміка зростання виручки більш ніж на 15% щорічно. Так, в 2017 р сума виручки склала 893 млрд грн, що на 18% більше, ніж в 2016 р У 2017 році підрозділами аудиту проведено понад 13,4 тис. фактичних перевірок, що складає 5% від 286 тис. об'єктів, де застосовуються РРО. За результатами проведених перевірок (фактичних і документальних) до суб'єктів господарювання застосовано 387 млн ​​грн. штрафних санкцій, що на 25% більше позаторішнього показника, за умови незмінності визначених законом розмірів штрафів.

Висновок простий. Зі зростанням кількості касових апаратів зростає і кількість застосованих штрафних санкцій. І це не межа. На сьогодні розробляються кілька законопроектів спрямованих на розширення сфер застосування РРО та посилення контролю за їх застосуванням.

Справедливості заради слід зазначити, що в великої торговельної мережі покупцеві видадуть фіскальний чек на повну суму покупки, ніж купуючи товар в магазині (кіоску), який належить підприємцю - фізичній особі та який зацікавлений цей чек РРО не пробивати.

Дамо кілька практичних порад, на що звертають увагу фіскали і які є шляхи уникнути штрафних санкцій.

Основна мета використання РРО - контроль з боку держави обороту підприємств і фізичних осіб підприємців (з оборотом понад 1 млн. Грн.), які беруть оплату від населення готівкою і платіжними картками.

Як правило найбільш поширеними є такі порушення:

• в ході фактичних перевірок: проведення розрахункових операцій з використанням РРО на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг);

• проведення розрахунків (при торгівлі продукцією власного виробництва) через каси підприємств, установ і організацій, в яких ці операції повинні проводитися з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою (за наявності) в установленому порядку, в ході планових перевірок.

Фінансові санкції за порушення встановлені Законом про РРО, а саме статтями з 17 по 24. За порушення, вчинене вперше (протягом календарного року) без проведення розрахункових операцій штрафна санкція становить 1 гривню, за кожне наступне порушення - 100% вартості проданих з порушеннями товарів (послуг). У підсумку сума може вийде досить значною.

І кілька порад, які, сподіваюся, допоможуть уникнути хоча б банальних порушень:

Щоб не піддавати бізнес ризику штрафів та санкцій необхідно проводити в компаніях внутрішні тренінги серед співробітників а також залучати зовнішніх аудиторів і юристів.

Платник податків має право оскаржити прийняте рішення про донарахування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) у адміністративному порядку - протягом 10 календарних днів, наступних за днем ​​його отримання (п. 56.3 ПК) або ж в судовому порядку - протягом 1095 днів (п. 56.18 НК). Також передбачена адміністративна відповідальність яка застосовується до керівництва компанії або осіб, які проводять розрахунки.

З повагою,

Олег Добровольський

партнер юридичного об’єднання ID Legal Group

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group