Завантаження сайту

Мораторій на податкові перевірки 2018.

Мораторій на податкові перевірки 2018.
24.01.2018
       Профільним напрямком взаємодії нашої компанії з клієнтом являється відстоювання його інтересів перед контролюючими органами.
 
       Сьогодні мова піде про фіскальний орган та спробуємо розібратись в питанні: чи поширюється мораторій на проведення перевірок фіскальним органом в 2018 році? 
 
       Як вже відомо, що з 2015 по 2016 роки включно діяв мораторій на проведення перевірок податковим органом по підприємствам, в яких дохід за минулий рік складав менше 20 млн. грн.
 
       Звісно, фіскали аналізували «сумнівних» контрагентів та направляли запити по такій категорії платників, проте підстав для виходу на перевірку вони не мали.
 
       Протягом 2017 року діяв мораторій на проведення перевірок контролюючими органами, за винятком перевірок фіскальним органом.
 
       У поточному році законом про державний бюджет на 2018 рік, продовжено дію мораторію, проте статтю, в якій в минулому році зазначався перелік контролюючих органів, на який не поширювався мораторій, викладено в новій редакції та зазначено, що даний перелік буде зазначатись постановою Кабміну, і який в свою чергу має розробити до липня 2018 року відповідні заходи по організації роботи відповідних органів.
 
       Дані зміни викликали занепокоєння з боку фіскального органу, і тому вони в свою чергу надали відповідь та зазначили, що прийнятий мораторій на них не діє і вони проводять перевірки планові, позапланові, камеральні та фактичні згідно законодавства.
 
       Що ж робити підприємству, коли на його адресу надходить запит від фіскалів?
 
       Зазвичай в такому випадку необхідно аналізувати даний запит на предмет правомірності його направлення та підготовлення обґрунтованої відповіді, щоб у відповідного органу не було і навіть думки на організацію перевірки. У випадку її проведення, приймати рішення про допуск чи не допуск фіскалів. Або все ж таки заключити договір з профільним юридичним об’єднанням на супроводження даної процедури, та спільно згідно законодавства приймати відповідні кваліфіковані рішення. 
      
       По даній ситуації можна зробити лише один висновок, що покращення можливе лише з прийняттям податкової реформи, через скасування низки податків та прийняття управлінських рішень.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарєва

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group