Завантаження сайту

Мораторій на перевірки бізнесу продовжено та чи діє заборона для всіх органів контролю?

Мораторій на перевірки бізнесу продовжено та чи діє заборона для всіх органів контролю?
07.11.2016
       Планові, позапланові, фактичні перевірки завжди були і є основними заходами контролю за діяльностю суб’єкта господарювання з боку державних органів.
 
       Звісно, останнім часом, враховуючі діючі обмеження на проведення перевірок, запроваджені Законом України від 28.12.2014 № 71-VIII, які поширюються на перевірки юридичних осіб, фізосіб- підприємців з обсягом доходу до 20 млн. грн. значно зменшено тиск на бізнес з боку контролюючих органів.
 
       І от, нарешті, законодавцями після довгих обговорень та розгляду (законопроект був одержаний Верховною Радою ще в вересні 2015 року) 3 листопада 2016 року таки прийнято Закон «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», яким передбачено продовження мораторію на проведення перевірок бізнесу до 31 грудня 2017 року.
 
       Вказаним Законом встановлені обмеження на проведення планових перевірок до кінця 2017 року (за винятком планових заходів Державної ветеринарної та фіто санітарної служби України в частині перевірки безпечності та якості харчових продуктів), та передбачено чотири підстави для проведення позапланових перевірок, зокрема: за погодженням компетентного органу Державної регуляторної служби, рішенням суду, за письмовим зверненням суб'єкта господарювання, за рішенням суду та в разі настання нещасного випадку, пов’язаного з діяльністю суб'єкта господарювання.
 
       Отже, начебто запроваджено механізм захисту бізнесу від «надмірної пильної уваги» з боку контролюючих органів протягом всього 2017 року. Проте, водночас, даним Законом визначено досить широкий перелік контролюючих органів , перевірочні заходи яких не підпадають під дію такого мораторію, а саме: НКРЕКП, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, ДФС України, Державна фінансова інспекція та її територіальні органи, Державна служба експортного контролю України, Державна інспекція ядерного регулювання України та її територіальні органи, Державна авіаслужба, НБУ, АМКУ.
 
       Таким чином, при детальному розгляді, механізм «зменшення тиску на бізнес» розповсюджується зовсім не на вузьке коло контролерів, і як бачимо на фіскалів зокрема.
 
       Отже, враховуючи такі законодавчі зміни, радимо бути готовими до можливих перевірок фіскалів, і першим кроком в такій підготовці може стати ознайомлення з підставами для планових та позапланових перевірок, з якими, до речі, Ви завжди маєте змогу ознайомитись в попередніх публікаціях нашого «Блогу».
 
 
З повагою, керівник організаційно – правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group