Завантаження сайту

Податок на нерухоме майно для юридичних осіб: Мінфін змінює декларацію, - Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

Податок на нерухоме майно для юридичних осіб: Мінфін змінює декларацію, - Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group
20.04.2018

З метою забезпечення зручності в декларуванні об’єктів житлової та нежитлової нерухомості з податку на нерухоме майно, Міністерством фінансів України (МФУ) розроблено зміни до чинної форми Податкової декларації з цього податку.

З проектом наказу МФУ «Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно», можна ознайомитися на сайті ДФС.

Спробуємо визначити, які зміни внесені проектом наказу МФУдо існуючої на сьогодні форми Декларації?

Нагадаємо, що чинною декларацією передбачено відображення (нарахування) податку на  нерухоме майно загальною сумою, як за об’єктамижитлової так і за об’єктами нежитлової нерухомості.

А тепер, визначимо наявні недоліки у формі декларації, які спричинилирозроблення відповідних змін до чинної форми деклараціїз податку на нерухоме майно.

Перший недолік - це створення «штучного» податкового боргу або переплати. Така ситуація виникає, коли  платнику податку необхідно уточнити раніше задекларований податок на нерухоме майно, шляхом подачі уточнюючої декларації, та коли одночасно декларується житлова та нежитлова нерухомість і,при цьому, неможливо розділити суму задекларованого податку за різними типами об’єктів нерухомості.

Це пов'язано з тим, що сплачений юридичною особою податокна нерухоме майно за житлову та нежитлову нерухомість, спрямовується на різні коди бюджетної класифікації.

Для усунення цього недоліку, змінами до форми декларації передбачено, що, для уточнення податку на нерухоме майно, платник податку подає окремо дві декларації одночасно, окремо за об’єктами житлової нерухомості та окремо заоб’єктами нежитлової нерухомості.

Наступна зміна стосується процедури подання до контролюючого органу деклараціїз податку на нерухоме майно.

Сьогодні, декларація подається контролюючому органу за місцезнаходженням житлової та нежитлової нерухомості, окремо по кожній адміністративно-територіальній одиниці.

Згіднопроекту, платником податку до контролюючого органу за місцезнаходженням житлової та нежитлової нерухомості подаватиметься тільки одна декларація. Але ця зміна стосується лише одного випадку, пов'язаному зі створення об’єднаних територіальних громад.

Так, подача такої декларації, з відповідними додатками, здійснюється у випадку, якщо об’єкти нерухомості знаходяться на території адміністративно-територіальних одиниць за різними кодами органів місцевого самоврядування, визначеними Державним класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України, проте обслуговування таких адміністративно-територіальних одиниць здійснюється одним и тим же контролюючим органом.

Таким чином,передбачені проектом зміни до форми декларації з податку на нерухоме майно для юридичних осіб, забезпечать зручність в декларуванні податкових зобов'язань з цього податку. 

З повагою, Наталія Сухарева

керівник податкового та митного департаменту

юридичного об’єднання ID Legal Group

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group