Завантаження сайту

Оподаткування доходів фізичних осіб у разі отримання дарунка!

Оподаткування доходів фізичних осіб у разі отримання дарунка!
09.03.2017
       Договір дарування є одним з найстаріших договорів цивільного права. 
 
       Більш того, ще з часів римського права дарування визнавалося однією з підстав виникнення права власності. 
 
       Нині, юридичне поняття дарування визначає стаття 717 Цивільного Кодексу України, відповідно до якої дія, в результаті якої майно безоплатно переходить із власності однієї особи у власність іншої особи є дарування. 
 
       За договором дарування одна сторона передає другій стороні безоплатно майно (дарунок) у власність.
 
       Поряд з цим, Податковим Кодексом України передбачено обов'язок щодо сплати податку на доходи фізичних осіб.
 
       Тому, у даній статті пропонуємо розглянути особливості оподаткування дарунків отриманих фізичною особою.
 
       Передусім, слід зазначити, що зобов’язання утримувати податок із доходу з платника податку та за його рахунок покладено на податкового агента. Отже, податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподаткований дохід на користь платника податку, він же і утримує податок із такого доходу (підпункт 168.1.1 пункту 168.1 статті 168 ПКУ).
 
       У разі отримання дарунку, вартість якого не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), вартість такого дарунку не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (підпункт 165.1.39 пункту 165.1 статті 165 ПКУ). Отже, якщо вартість дарунку становить у 2017 року - 800 грн., то вартість такого дарунку не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб.
 
       Проте, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, включається дохід, отриманий платником як додаткове благо  у вигляді, вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (підпункт «е» підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 ПКУ).
 
       Відтак, якщо вартість дарунку перевищує (у 2017 році- 800 грн.), то сума перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб як додаткове благо з застосуванням коефіцієнта на суму такого перевищення (з урахуванням пункту 164.5 статті 164 ПКУ).
 
       Підводячи підсумок, зазначимо, що таку саму думку ДФС України висловило з приводу цього, надавши роз’яснення листом від 24.02.2017 № 2985/5/99-99-13-02-03-16.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group