Завантаження сайту

Податкові наслідки алкогольних напоїв на новорічному корпоративі.

Податкові наслідки алкогольних напоїв на новорічному корпоративі.
17.11.2016
       До новорічних свят залишилось менше двох місяців, і звичайно, слід підготуватись до святкових заходів заздалегідь, щоб зустріти їх з легким серцем, а не вирішувати "головоломку", як враховувати всі святкові «сюрпризи».
 
       Зазвичай, напередодні новорічних свят більшість керівників підприємств збирає колектив підприємства для їх святкування, а також запрошує на захід ділових партнерів. Тому, необхідно мати на увазі наступне.
 
       Якщо маєте намір споживати власний алкоголь під час корпоративу, водночас будете зобов’язані сплатити акциз! Саме такої думки дотримуються податківці у своєму роз’ясненні, розміщеному у підкатегорії 115.03 ресурсу «ЗІР». 
 
       Давайте детальніше розглянемо наведену позицію. 
 
       На думку податківців: «… при розповсюдженні алкогольних напоїв шляхом безоплатного їх надання споживачеві право власності на них переходить до споживача». Звідси, якщо підприємство самостійно придбало алкоголь, відповідно отримає право власності на нього, який згодом буде безоплатно розповсюджувати на корпоративах, тобто далі право на нього перейде кінцевим споживачам, а саме: працівникам, партнерам, тощо. 
 
       Таким чином, згідно з визначенням п.п.14.1.202 Податкового Кодексу України: »...операції з безоплатного надання товарів будуть вважатися продажем». 
 
       В даному випадку у такого суб’єкта господарювання при здійсненні роздрібного продажу алкоголю має бути відповідна ліцензія, що регламентовано Законом України №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». 
 
       Стає очевидним, що за таке безоплатне надання алкогольної продукції без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі до підприємства буде застосований штраф у розмірі 200% вартості отриманої партії товару. 
При цьому, сума застосованого штрафу не буде меншою ніж 17 000 грн.
 
       В зв'язку з цим, питання споживання алкогольних напоїв під час святкування постане досить гостро, адже перевіряючі навряд чи залишать без уваги таке святкування. 
 
       Отже, щоб не потрапити в халепу в передноворічні свята уникайте придбання алкогольної продукції безпосередньо Вашим підприємством і як наслідок Вам не доведеться сплачувати чималі штрафи.
 
             
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group