Завантаження сайту

Деякі особливості коригування фінансового результату до оподаткування!

Деякі особливості коригування фінансового результату до оподаткування!
13.06.2017
       Як ми вже зазначали у попередніх публікаціях «Блогу» у суб’єкта господарювання є вибір по обранню найбільш оптимальнішої для нього системи оподаткування (за винятком певних випадків, передбачених законодавством), отже тематика особливостей зміни системи оподаткування і відповідно визначення об’єкта оподаткування є завжди актуальною та хвилюючою для суб’єктів господарювання.
 
       В деяких публікаціях ми вже звертали увагу читача на особливості оподаткування як на спрощеній системі, так і на загальній, а також при переході з одної системи на іншу.
 
       Продовжуючи зазначену тематику, та враховуючи свіжі консультації ДФСУ (від 30.05.2017 № 413/6/99-99-15-02-02-15/ІПК, сьогодні торкнемось особливостей визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток суб’єктом господарювання при переході з однієї системи оподаткування на іншу (випадок, коли оплату отримано на загальній системі оподаткування,  а відвантаження (надання) відбувалось під час перебування на спрощеній).
 
       В черговий раз нагадаємо, що діючі норми розділу III Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначають, що об’єкт оподаткування податком на прибуток розраховується виключно за даними бухгалтерського обліку та коригується на певні податкові різниці  (детальне визначення: пп.134.1.1 п. 134.1 ст.134 ПКУ).
 
       Однією з таких різниць є збільшення фінансового результату до оподаткування на суму доходу, отриманого як оплата за певні товари (роботи чи послуги) відвантажені (надані) протягом перебування на спрощеній системі оподаткування (пп. 140.5.12 п. 140.5 ст.140 ПКУ).
 
       Проте, важливим нюансом є те, що для певної категорії платників, а саме з обсягом річного доходу не більше 20 млн. грн. нормами ПКУ передбачено право не коригувати фінансовий результат на податкові різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років). Однак, вказаним правом такий суб’єкт господарювання може скористатись лише за умови прийняття відповідного рішення про незастосування коригувань фінансового результату (яке, як правило документується внутрішнім Наказом підприємства) та про прийняте рішення повідомити контролюючий орган шляхом зазначення про це у податковій декларації з податку на прибуток.
 
       Отже, у випадку, коли річний обсяг доходу суб’єкта господарювання не перевищує  20 млн. грн., але рішення про незастосування коригування фінансового результату до оподаткування не прийняте, то контролери дійшли висновку, що в такому випадку суб’єкт господарювання  зобов’язаний збільшити фінансовий результат до оподаткування на суму отриманої оплати за товар (роботи чи послуги), які були відвантажені (надані) ще під час перебування на спрощеній системі.
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group