Завантаження сайту

Деякі особливості коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, що виникають при нарахуванні амортизації!

Деякі особливості коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, що виникають при нарахуванні амортизації!
23.05.2017
       Без використання основних засобів не можливо, мабуть, повноцінне функціонування жодного суб’єкта господарювання. І вартість таких основних засобів можливо включати до складу витрат для лише у частині нарахованої амортизації. 
 
       Раніше в публікаціях «Блогу» ми вже торкались деяких аспектів вказаної тематики, сьогодні ж приділимо увагу особливостям коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, що виникають при нарахуванні амортизацією малоцінних необоротних матеріальних активів (вартість до 6000 грн., а строк використання більше року).
 
       По перше, зауважимо, що детальне визначення терміну «основні засоби» наведено у підпункті 14.1.138 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу України (далі – ПКУ). 
 
       Загалом, основні засоби визначаються за вартістю (більше 6000 гривень) і строком використання ( більше одного року).
 
       Обов’язком суб’єкта господарювання є ведення обліку доходів, витрат та інших показників з метою визначення об’єктів оподаткування.
 
       Порядок розрахунку об’єкта оподаткування з податку на прибуток передбачено статтею 134 ПКУ та визначено, що оподатковується прибуток, який визначається за даними бухгалтерського обліку та коригується  на «податкові різниці». 
 
       При цьому нагадаємо, що правило коригування на «податкові різниці» за винятком  від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих періодів) не розповсюджується для підприємств з річним доходом до 20 млн. грн. за умови прийняття рішення про таке не застосування коригувань.
 
       Різниці, які пов’язані з амортизацією необоротних активів, формуються відповідно до вимог статті 138 ПКУ. 
 
       Враховуючи, що малоцінні необоротні матеріальні активи, (вартість не перевищує  6000 гривень, а строк корисного використання більше одного року) не є основними засобами, то відповідно різниці згідно зі ст. 138 ПКУ за такими активами не виникають. 
 
       Такого висновку дійшли податківці у листі від 31.03.2017 р. № 6607/6/99-99-15-02-02-15, при цьому раніше у попередніх консультаціях, розміщених на офіційних веб – порталах територіальних органів «радили» для цілей оподаткування обліковувати МНМА у складі інших необоротних матеріальних активів та визначати різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів, відповідно до статті 138 ПКУ.
 
       Отже, платнику податків завжди слід бути обачним до порад контролерів і завжди керуватись нормами законодавства, а в разі виникнення спірних питань завжди пам’ятати про свої права.
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group