Завантаження сайту

Новації по ЄСВ.

Новації по ЄСВ.
17.01.2017
       Більшість норм податкової реформи які вже були відомі завдяки прийнятим в першому читанні законопроектам наразі отримали законодавче підгрунтя. Підписані Президентом України Закони України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України » змінюють оподаткування доходів фізичних осіб, в тому числі єдиним соціальним внеском, з 01 січня 2017 року. 
 
       Розмір ставок ЄСВ суттєвих змін не зазнає. Як і в поточному 2016 році ставка ЄСВ – складає 22% та 8,41%, для підприємств організацій інвалідів - 5,3% та 5,5 %. 
 
       Розмір мінімального страхового внеску, як і раніше, залежатиме від мінімальної зарплати, місячний розмір якої збільшено до 3200 гривень, у погодинному розмірі 19,34 грн. Позаяк правила нарахування роботодавцем мінімального страхового внеску й залишаються без змін, але роботодавцям доведеться не тільки переглянути оклади працівників, а й здійснювати доплату з ЄСВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску при нарахуванні зарплати та інших виплат працівникам у новому збільшеному розмірі.
 
       Введена новація щодо відсутності залежності зміни розміру мінімальної зарплати протягом року в зв’язку із переглядом прожиткового мінімуму. 
 
       Ґрунтуючись на соціальних показниках Держбюджету мінімальний страховий внесок на 2017 рік буде становити 704 грн (3200 грн х 22%).  Максимальна величина доходу, на який нараховується ЄСВ, встановлена у розмірі 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. На 1 січня 2017 року її розмір становитиме 40 000 грн ( 25 х 1600 грн) і він діятиме до 30.04.2017 р. Після  зазначеної дати, в зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму (1684 грн та 1762 грн), максимальна величина доходу буде становити відповідно 42 100 грн за травень – листопад, а у грудні 2017 р. - 44 050 грн. 
 
       Не менш важлива новація для великого кола фізичних осіб-підприємців це введення обов’язкової сплати ЄСВ незалежно від факту здійснення господарської діяльності.
 
       Що стосується оподаткування ЄСВ фізичних осіб- підприємців «за себе», то варто зазначити, що ФОП-пенсіонери за віком та ФОП-інваліди на загальній системі оподаткування  від сплати внеску як і раніше звільняються, а решта ФОП на загальній системі, незалежно від факту отримання у місяці доходу (прибутку), мають сплачувати податок обов’язково, а не за самостійним рішенням як раніше. 
 
       ФОП «єдинщики» І групи сплачуватимуть ЄСВ на рівні 0,5 мінімального страхового внеску тобто 352 грн. При цьому до страхового стажу для нарахування пенсій, який обчислюється відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», такі місяці здійснення підприємницької діяльності будуть враховуватися пропорційно сплаченому ЄСВ. 
 
       ФОП «єдинщики» ІІ та ІІІ груп сплачуватимуть ЄСВ на загальних підставах в розмірі не менше мінімального страхового внеску.
 
       Наостанок слід звернути увагу на посилення відповідальності юридичних і фізичних осіб-підприємців за недопуск державного інспектора праці до перевірки. Зокрема, у випадку проведення перевірки за ознаками виплати зарплат «в конвертах»,  тобто без нарахування та сплати ЄСВ, буде застосовуватись штраф у розмірі 100 мінімальних заробітних плат (320 000 грн.). А за усі інші випадки недопущення держінспектора праці до проведення перевірки юридичні особи та ФОПи повинні будуть сплатити штраф: в розмірі до трьох МЗП (у 2017 році - 9600 грн). 
 
 
З повагою, керівник департаменту обліку та аудиту
 
Тетяна Савчук

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group