Завантаження сайту

Новації у роботі Верховного Cуду України.

Новації у роботі Верховного Cуду України.
27.12.2017
       Змінами, введеними Законом №2147-VIII, визначено, що при проведенні кримінального провадження відносно категорії осіб, передбачених ч. 12 ст. 31 КПК, для суддів апеляційної інстанції вже не обов’язковий стаж роботи на цій посаді не менше 7, а касаційної - не менше 10 років.
 
       Кримінальне провадження в касаційному порядку буде проводитись колегією суддів Кримінального касаційного суду Верховного Суду у складі 3 або більшої непарної кількості суддів.
 
       Верховний Суд України під час розгляду кримінальних проваджень буде діяти у чотирьох складах: колегії суддів, палати, об’єднаної палати, Великої Палати.
 
       Нововведенням також є передача кримінального провадження від колегії суддів на розгляд Великої Палати Верховного Суду, в разі, якщо така колегія вважає за необхідне відступити від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, який міститься в рішенні Великої Палати, ухваленому раніше.
 
       Тепер суддя, не згодний з рішенням про передачу (або відмову у передачі) кримінального провадження на розгляд будь-якої із палат, викладає свою окрему думку в ухвалі або в постанові, винесеній за результатами касаційного розгляду. Отже, окрема думка судді буде складовою в ухвалі про передачу кримінального провадження на розгляд однієї із палат Верховного Cуду.
 
       Якщо Велика Палата Верховного Суду вважатиме, що відсутні підстави для передачі кримінального провадження на її розгляд, то таке кримінальне провадження повертається колегії для подальшого розгляду, про що виноситься ухвала. Кримінальне провадження, повернуте на розгляд колегії, не може бути передано повторно на розгляд Великої Палати Верховного Суду.
 
       Законом №2147-VIII також встановлено порядок розгляду кримінальних проваджень Верховним Cудом України за нововиявленими та виключними обставинами.
 
       Таким чином, зміни, які вступили в дію з 15 грудня 2017 року, стосуються процесу діяльності, складу та повноважень судової палати Касаційного кримінального суду, об’єднаної палати Касаційного кримінального суду та Великої Палати Верховного Суду, які створені з метою єдиного застосування законів, що збільшує сприйняття громадянами справедливості та довіру до відправлення правосуддя. Також, судова реформа, взагалі, та зміни до КПК передбачають касаційний розгляд справи один раз, тобто рішення касаційної інстанції тепер є остаточним.
 
 
З повагою, адвокат
 
Вікторія Горожанова

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group