Завантаження сайту

Нюанси змін законодавства щодо оподаткування неприбуткових установ та організацій.

Нюанси змін законодавства щодо оподаткування неприбуткових установ та організацій.
20.12.2016
       В сьогоднішній публікації Блогу дозвольте знову звернути увагу на деякі нюанси оподаткування неприбуткових установ та організацій.
 
       Нагадаємо, добігає свого завершення процес формування в Новий Реєстр і з 1 січня 2017 року всі неприбуткові організації, які перебували у «Старому» Реєстрі та не привели свої установчі документи у відповідність до вимог ст. 133.4 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) не будуть включені до «Нового».
 
       Проте, законодавство щодо оподаткування неприбуткових установ зазнало наприкінці року ще низки змін. Так, 20 листопада 2016 року набув чинності Закон України від 6 жовтня 2016 року № 1667-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій» і з цього приводу ДФСУ надано офіційне роз’яснення у листі від 08.12.2016 № 39344/7/99-99-15-02-01-17.
 
       Контролери нагадали, що положеннями Закону № 1667-VII  доповнено норми п.п 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ щодо того, що не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) або їх частини фінансування видатків на утримання неприбуткової організацій, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.
 
       Також основною зміною є виключне право, надане релігійним організаціям, у яких установчі документи не відповідають новим вимогам ПКУ, перебувати у Реєстрі неприбуткових організацій та установ до 1 січня 2018 року і відповідно провести відповідні зміни до установчих документів. Крім того, таким організаціям надано право використовувати свої доходи на здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для таких організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.
 
       Суттєвою зміною також є те, що підставою для втрати «неприбуткового статусу» і відповідно виключення з Реєстру є встановлення контролюючим органом факту використання доходів (прибутків) для цілей інших, ніж передбачені п.п 133.4.2 п. 133.4     ст. 133 ПКУ.
 
       Контролери зауважили, що раніше до набуття чинності вищезазначених змін, підставою для виключення з Реєстру було встановлення контролюючим органом факту використання доходів (прибутків) для цілей інших, ніж передбачені установчими документами.
 
       Отже, враховуючи зміни законодавства, неприбутковим організаціям слід ретельно підходити до питання використання доходів і як ми вже зазначали в своїх публікаціях (зокрема у статті ««Підводні камені» оподаткування неприбуткових організацій»  зважувати при прийнятті рішень щодо порядку організації виконання проектів та робіт,  уважно обираючи підрядників та виконавців.
 
 
З повагою, керівник організаційно – правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group