Завантаження сайту

Нюанси оподаткування ПДФО при придбанні юридичною особою пального для експлуатації автомобіля працівника у службових цілях. Фіскальний погляд.

Нюанси оподаткування ПДФО при придбанні юридичною особою пального для експлуатації  автомобіля працівника у службових цілях. Фіскальний погляд.
15.12.2016
       Раніше в публікаціях Блога ми вже торкались теми використання палива для службових автомобілів  на підприємстві та деяких аспектів його оподаткування. 
 
       Проте, сьогодні мають місце непоодинокі випадки використання працівниками підприємства власних транспортних засобів з метою виконання безпосередніх трудових обов’язків.
 
       Враховуючи свіже роз’яснення контролерів та актуальність даного питання для багатьох підприємств, дозвольте знову торкнутись даної тематики, зокрема ракурсу оподаткування  ПДФО вартості пального, придбаного підприємством для експлуатації власного автомобіля працівника в cлужбових цілях.
 
       Отже, в листі ГУ ДФС у м. Києві від 01.12.2016 року № 25320/10/26-15-13-01-12  контролери висловили суто фіскальний погляд щодо вищевказаного питання.
 
       Податківці  звернули увагу на визначення об’єкта оподаткування ПДФО у розумінні норм  п. 163.1 ст. 163 Податкового Кодексу України (далі – ПКУ) та нагадали що підпунктом 14.1.47 пункту 14.1 статті 14 визначено поняття додаткові блага.
 
       При цьому, податківці зазначають, що саме включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу відповідно до пп.«а» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ та звертають увагу на випадки (передбачені КЗпПУ), коли підприємство повинно компенсувати найманому працівнику витрати на проїзд, одночасно звертаючи увагу на особливості пп.«е» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ щодо отримання платником доходу як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). 
 
       Тобто, врахувавши вказані норми діючого законодавства, фіскали оприлюднили свою позицію, підсумувавши, що вартість пального, яке придбавається підприємством для експлуатації автомобіля з метою виконання працівниками службових обов’язків, підлягає оподаткуванню ПДФО як додаткове благо на підставі пп.«е» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ.
 
       Однак, дозволимо собі зауважити, що вказана позиція є суто фіскальною і вочевидь суперечить прямій нормі пункту пп.«а» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ, на яку до речі також посилаються контролери в своєму ж листі, а саме що не є додатковим благом безоплатне надання работодавцем в користування співробітнику об’єктів матеріального або нематеріального майна, яке зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору. 
 
       Таким чином, цілком логічно, що не може підлягати оподаткуванню ПДФО вартість пального, яке придбавається підприємством для експлуатації власного автомобіля працівника в cлужбових цілях.
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департамента
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group