Завантаження сайту

Нюанси визначення об'єкта оподаткування транспортним податком!

Нюанси визначення об'єкта оподаткування транспортним податком!
21.07.2017
       Вже декілька разів в публікаціях «Блогу» ми звертали увагу на особливості справляння та законодавчі зміни стосовно транспортного податку. І в сьогоднішній статті знову звернемось до даної тематики. 
 
       За загальним правилом власники «певної категорії» легкових автомобілів  є платниками транспортного податку. 
 
       Фізичні особи сплачують податок після отримання податкового повідомлення-рішення, а юридичні особи - самостійно обчислюють та декларують.
 
       Отже, в сьогоднішній публікації приділимо увагу саме визначенню об'єкта оподаткування транспортним податком юридичною особою.
 
       Нещодавно Державна фіскальна служба України видала індивідуальну податкову консультацію від 07.07.2017 р. № 1058/6/99-99-12-02-03-15/ІПК на вищевказану тематику, в якій звернула увагу на те, що в 2017 році обов’язок щодо сплати транспортного податку у власника легкового автомобіля виникає за умов:
 
       - авто не повинно бути саршим ніж 5 років (включно);
 
       - вартість такого авто понад 1 200 000 грн., розрахована за Методикою КМУ, діючою станом на 01.01.2017р. 
 
       При цьому, податківці акцентували увагу на тому, що для визначення об’єкта оподаткування транспортним податком враховується виключно середньоринкова вартість транспортних засобів, розрахована за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, а не фактична ціна придбання таких транспортних засобів.
 
       Важливо, що станом на початок 2017 року діяла методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затверджена постановою КМУ від 18.02.2016 р. № 6, зміни до якої внесені постановою КМУ від 21.06.2017р. № 428.
 
       Контролери нагадали про обов’язок юридичної особи подати податкову декларацію протягом місяця з дня виникнення права власності на автомобіль та сплачувати податок починаючи з місяця, в якому таке право власності виникло,  при цьому, зазначивши, що    при відсутності інформації на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку (про марку, модель авто), існує  можливість у платника звернутися до Мінекономрозвитку з метою уточнення ознак об’єкта оподаткування транспортним податком для власного автомобіля.
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group