Завантаження сайту

Обмін електронними документами з контролерами! Новий Порядок!

Обмін електронними документами з контролерами! Новий Порядок!
11.09.2017
       В наш час стрімкого розвитку IT-технологій створюється безліч on-line cервісів, які насправді спрощують життя і в першу чергу дозволяють значно економити час, нестачу якого дуже гостро відчувають бухгалтери.
 
       І не може не викликати почуття задоволення, що багато ключових контролюючих органів також крокують в ногу з вимогами сучасності і покращують свої сервіси, переводячи спілкування в інформатизовану площину.
 
       Так, в серпні цього року Мін'юст зареєстрував Наказ Мінфіна від 06.06.2017 р. № 557, який стане основним регулятором обміну електронними документами з контролюючими органами, в тому числі між платниками і податковою.
 
       Хоча, на сьогодні даний наказ ще не набрав чинності, проте він є досить важливим і ніколи не завадить бути готовим до змін і зустрічати їх вже будучи повністю обізнаними.
 
       В сьогоднішній публікації познайомимося з основними постулатами і дізнаємось чого чекати від вищевказаного Наказу.
 
       Отже, по-перше, електронний документообіг здійснюватиметься відповідно до законодавства та на підставі договору, що визначає взаємовідносини суб’єктів електронного документообігу.
 
       Накладання електронного цифрового підпису на електронний документ є обов’язковим і це - один із головних реквізитів такого документа.
 
       Також, дуже важливо при надсиланні електронних документів дотримуватись встановлених законодавством граничних термінів їх подання.
 
       До того ж обов'язково після надходження електронного документа здійснюватиметься його автоматизована перевірка контролюючим органом, до якого поданий такий документ і у відповідь повинна надійти перша квитанція, яка фактично є результатом зазначеної перевірки.
 
       Якщо ж відправнику електронного документа не надійшла перша квитанція, електронний документ вважається не одержаним адресатом.
 
       Далі, не пізніше наступного робочого дня формується друга квитанція. Саме вона є фактичним підтвердженням про прийняття або повідомленням про неприйняття відправленого електронного документа.
 
       Важливим також є те, що оригіналом електронного документа вважається електронний примірник такого документа з обов’язковими реквізитами, у тому числі (як вже зазначалось вище) з ЕЦП підписувача.
 
       Оригінал електронного документа має забезпечувати підтвердження його цілісності та справжності у порядку, визначеному законодавством (та в окремих випадках може бути пред’явлений у візуальній формі відображення, зокрема, у паперовій).
 
       Що ж до питання фіскального погляду на нюанси юридичної сили електронних документів, ви можете детальніше з ним познайомитись у одній з одноіменних попередніх публікацій нашого «Блогу».
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group