Завантаження сайту

Основні зміни в Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон.

Основні зміни в Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон.
10.10.2017
       Наказом Мінфіну від 28.07.2017р. №669 (зареєстрований у Мінюсті 21.08.2017 та опублікований у «Офіційному віснику України» від 15.09.2017 № 072) внесені зміни до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, яка є обов’язковою для застосування на державних підприємствах, але якою користуються і переважна більшість приватних підприємств. Основні зміни в інструкції пов’язані із актуалізацією її положень до можливостей застосування нових платіжних інструментів та способів купівлі товарів та послуг.
 
       Так, з 15-го вересня поточного року електронні проїзні документи є достатнім документальним підтвердженням здійснених поїздок та витрат на них за умови додавання до авансового звіту також і посадкового талона (якщо наявність посадкового талону є обов’язковою на відповідному виді транспорту, що найбільш поширено на авіатранспорті).
 
       При цьому у разі проведення онлайн реєстрації достатньо надати роздрукований на паперовому носії електронний посадковий талон. Більш того в інструкції передбачена ситуація із втратою посадкового талону. У цьому випадку витрати на придбання електронного авіаквитка можуть бути відшкодованими за умови надання оригіналу довідки, отриманою у авіаперевізника із засвідченим статусом такого електронного квитка, його факт використання за визначеним маршрутом. Очевидно, що довідка може бути надана у довільній формі із обов’язковим зазначенням затребуваної інформації.
 
       Відтепер достатньою буде і паперова роздруківка придбаного через мережу Інтернет електронного квитка на автобусний маршрут. Ще раніше роздрукований електронний квиток визнано достатнім і для проїзду з використанням залізничного транспорту.
 
       Зауважимо, що як і раніше вартість електронних квитків, так же як і вартість придбаних послуг із проживання, бронювання, страхування відшкодовується на підставі розрахункових документів про їх придбання (чеки, квитанції тощо). Разом із тим Інструкція вже містить норму, що в разі застосування платіжної картки для сплати послуг проїзду, проживання чи інших здійснених витрат, документальним підтвердженням такої сплати може бути банківська виписка по картковому рахунку.
 
       Цікавою можна назвати змінену норму щодо питання засвідчення фактичного часу перебування працівника у закордонному відрядженні (для країн, з якими встановлено візовий режим перетину кордону) при розрахунку добових. Якщо раніше такий час перебування визначався виключно за датами, зазначеними у наказі та відмітками прикордонної служби про перетин кордону, то з 15-го вересня до наказу про відрядження вимагається один чи декілька документальних доказів, до яких відносяться не лише (і не виключно) відмітки прикордонного органу про перетин кордону, а й фактично використані проїзні документи, рахунки за проживання та ін.
 
       Також варто відмітити, що відмітку прикордонного органу відтепер може замінити також і довідка Головного центру обробки спеціальної інформації Держприкордонслужби із відомостями про пункт пропуску, дату та час перетину кордону, тип та назву паспортного документу.
 
       Зазначені зміни є позитивними та такими, що знімають цілий ряд питань у бухгалтерів, як вчинити в тій чи іншій ситуації, коли і поїздка може відбуватись за ID-карткою (тобто без відмітики прокордонного органу), і придбання здійснюється он-лайн. Сподіватимемося, що і в подальшому ми отримуватимемо виключно позитивні зміни в частині нормативних вимог та актуального і сучасного підходу до документального засвідчення понесених витрат.
 
 
З повагою, керівник департаменту обліку та аудиту
 
Тетяна Савчук

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group