Завантаження сайту

Особливості акцизного податку!

Особливості акцизного податку!
22.08.2017
       У разі якщо платник податку здійснює операції з реалізації пального з використанням старт - карток (паливних карток), виникає питання щодо оподаткування таких операцій акцизним податком та реєстрації такого платника податків – платником акцизного податку.
 
       Отже, спробуємо знайти відповідь на дане питання.
 
       Перше за все з’ясуємо, яка особа є платником акцизного податку?
 
       Нормами ПКУ визначено, що платником акцизного податку є особа яка здійснює будь-які операції (абз.2 підпункт 14.1.2012 ПКУ) з реалізації пального (підпункт 212.1.15 ПКУ).
 
       Визначимо, які ж операції є операціями з реалізації пального?
 
       Відтак, операції з відвантаження пального за договорами купівлі-продажу, поставки або інших господарських договорів, за плату або без оплати, за якими передбачено перехід права власності і є операціями з реалізації пального (абз.2 підпункт 14.1.2012 ПКУ).
 
       Крім того, ПКУ чітко визначив, які операції не є операціями з реалізації пального. До таких операцій відносяться операції з відвантаження пального за договорами зберігання та операції з відвантаження пального в тарі ємністю до 2 літрів (абз.2 підпункт 14.1.2012 ПКУ).
 
       Отже, відповідно до вищезазначеного, у разі якщо платник податку здійснює виключно операції зі смарт - картками або талонами на пальне, при цьому не здійснює операцій з отримання, транспортування, відпуску такого пального, а фактично пальне отримується в пунктах реалізації, що належать іншим суб’єктам господарювання, при цьому такий платник податку не здійснює подальшої реалізації пального за договорами купівлі-продажу, поставки та інших господарських договорів (абз.2 підпункт 14.1.2012 ПКУ), то у такому випадку вищезазначені операції не є об’єктом оподаткування акцизним податком та такий платник податку не реєструється платником акцизного податку з реалізації пального.
 
       А якщо платник податку здійснює операції з придбання у постачальників, а потім здійснює подальшу реалізацію покупцям пального за допомогою смарт - карток, талонів на паливо, які отримуються або надаються до видаткових накладних на паливо, у такому разі платник податку є платником акцизного податку з реалізації пального та повинен зареєструватися платником акцизного податку (підпункт 212.1.15 ПКУ).
 
       Такий висновок фіскальний орган оприлюднив в індивідуальній податковій консультації від 02.08.2017 № 1456/6/99-99-15-03-03-15/ІПК.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group