Завантаження сайту

Особливості оподаткування операцій з ліквідації основних засобів.

Особливості оподаткування операцій з ліквідації основних засобів.
14.12.2016
       Доволі часто платник податку стикається з ситуаціями, пов’язаними з ліквідацією основних засобів і постають питання як правильно відображати такі операції в обліку.
 
       Зокрема, в сьогоднішній публікації приділимо увагу ситуації, як  правильно визначити об’єкт оподаткування в разі прийняття платником податку рішення про ліквідацію основних виробничих або невиробничі засобів.
 
       ДФС України з приводу цього надано роз’яснення стосовно  застосування норм податкового законодавства (лист ДФС України від 15.11.2016 № 12129/Т/99-99-15-03-02-15).
 
       У випадку ліквідації основних виробничих/невиробничих засобів за самостійним рішенням підприємства, така ліквідація розглядається для цілей оподаткування як операція з постачання таких основних засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості (п.189.9 ст.189 ПКУ).
 
       Як визначається звичайна ціна?
 
       Звичайна ціна повинна визначаться сторонами договору. 
 
       Проте у разі якщо буде доведено що така ціна не відповідає рівню ринкових цін, то така ціна не може бути звичайною (п. п. 14.1.71 ПКУ).
 
       
       Що таке ринкова ціна?
 
       Це ціна, за якою продавець передає, а покупець придбаває товари (роботи, послуги) на добровільній основі. 
 
       При цьому обидві сторони володіють достатньою інформацією про такі товари (роботи, послуги) та їх ціни, які склалися на ринку ідентичних/однорідних товарів (роботи, послуги) (п.п. 14.1.219 ПКУ).
 
       У разі здійснення операції за якою проведення оцінки об’єкта є обов’язковим, звичайна ціна для цілей оподаткування визначається як вартість оцінки такого об’єкта.
 
       Відповідно до вищезазначеного, у випадку ліквідації виробничих/невиробничих основних засобів, підприємство нараховує податкові зобов’язання, виходячи з їх ринкової ціни, проте не нижче їх балансової вартості на момент такої ліквідації.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group