Завантаження сайту

Особливості оподаткування інвестиційного прибутку.

Особливості оподаткування інвестиційного прибутку.
09.02.2017
       У разі, якщо протягом звітного року, фізична особа продає корпоративні права юридичній особі та отримує інвестиційний прибуток , існують особливості порядку такого оподаткування.
 
       ДФС України з приводу цього, надано роз’яснення стосовно застосування норм податкового законодавства (лист ДФС України від 18.01.2017 № 850/К/99-99-13-02-03-14).
 
       Поняття «інвестиції» визначено ЗУ «Про інвестиційну діяльність» від 18.09.1991 року. 
 
       Інвестиції - це всі види майнових та інтелектуальних цінностей, які вкладаються в об’єкти підприємницької діяльності, внаслідок чого створюється прибуток (доход) або досягається соціальний ефект.
 
       Платник податку веде облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами. 
 
       Звітним періодом для цілей оподаткування інвестиційного прибутку є календарний рік (підпункт 170.2.1 пункту 170.2 статті 170 ПКУ). 
 
       Позитивна різниця між доходом, отриманим від продажу інвестиційного активу та суми витрат на придбання такого активу і є інвестиційним прибутком (підпункт 170.2.2 пункту 170.2 статті 170 ПКУ).
 
       До операцій з придбання інвестиційного активу відносяться операції з внесення платником податку коштів/майна до статутного капіталу юридичної особи в обмін на корпоративні права.
 
       Документи первинного обліку, в тому числі документи, які визначають здійснені витрати при розрахунку інвестиційного прибутку, платники податку зобов’язані отримувати та зберігати протягом строку давності (пункт 176.1 статті 176 ПКУ).
 
       Первинними документами, які фактично підтверджують понесені витрати на придбання корпоративних прав (інвестиційного активу) фізичною особою, окрім договорів купівлі-продажу, актів прийому-передачі є розрахункові документи.
 
       Платник податку зобов’язаний самостійно включити суму окремих видів оподатковуваних доходів (прибутків), які не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію (підпункт 168.1.3 пункту 168.1 статті 168 ПКУ).
 
       Отже, відповідно до вищевикладеного, якщо фізична особа продає корпоративні права юридичній особі та отримує інвестиційний прибуток, повинна подати річну декларацію про майновий стан і доходи з включенням суми такого прибутку до загального річного оподатковуваного доходу.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group