Завантаження сайту

Особливості оподаткування отриманого доходу платником податку за зданий брухт чорних та дорогоцінних металів.

Особливості оподаткування отриманого доходу платником податку  за зданий брухт чорних та дорогоцінних металів.
28.03.2017
       У випадку, коли суб'єкт підприємницької діяльності здійснює діяльність з закупівлі брухту чорних та дорогоцінних металів у населення, існують особливості  порядку оподаткування доходу, який нараховується (виплачується) на користь платника податку.
 
       Свою думку з цього приводу фіскальний орган висловив у листі від 06.03.2017 № 4588/6/99-99-13-02-03-15.
 
       Нормами ПКУ визначено, що об’єктом оподаткування фізичної особи є місячний (річний) оподаткований дохід з зазначенням чіткого переліку доходів, які включаються до цього оподаткованого доходу.
 
       Водночас нормами ПКУ визначено, перелік доходів, одержаних фізичною особою (резидентом)  які не оподатковуються. 
 
       До переліку доходів, одержаних фізичною особою та які не оподатковуються, включаються доходи, отримані платником податку за здану (продану) ним вторинну сировину та побутові відходи, за винятком брухту чорних та дорогоцінних металів (підпункт 165.1.25 пункту 165.1 статті 165 ПКУ).
 
       Це означає, що під час виплати доходу платнику податків (за зданий брухт чорних та дорогоцінних металів), суб'єкт підприємницької діяльності, який закуповує цей брухт, є податковим агентом та  зобов’язаний утримати податок із суми такої виплати (підпункт 164.2.18 пункту 164.2 статті 164 ПКУ).
 
       Утім, слід зауважити, що у  зв’язку з внесеними змінами ЗУ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з дорогоцінними металами за участю Національного банку України" доповнено  перелік доходів які не оподатковуються - це сума доходу, отримана платником податку за зданий (проданий) ним брухт дорогоцінних металів, проданий Національному банку України.
 
       Отже, до місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку включається дохід, який отримано від здачі (продажу) брухту дорогоцінних металів, за виключенням доходу, отриманого за брухт дорогоцінних металів, який проданий Національному банку України (підпункт 164.2.18 пункту 164.2 статті 164 ПКУ). 
 
       В той же час, нормами ПКУ (підпункт 165.1.25 пункту 165.1 статті 165) визначено, що до місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отримана за здану (продану) вторинну сировину, побутові відходи, брухт кольорових металів, та брухт дорогоцінних металів, проданий Національному банку України.
 
       Отже, у відповідних змінах (Закон №5083) відсутні посилання стосовно, доходів отриманих за зданий (проданий) брухт чорних металів, одержаних фізичною особою які не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб.
 
       Проте, до місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються інші доходи (підпункт 164.2.20 пункту 164.2 статті 164 ПКУ).
 
       Відтак, до місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку включається дохід, який отримано від здачі (продажу) брухту чорних металів та дорогоцінних металів за виключенням доходу, отриманого за брухт дорогоцінних металів, який проданий Національному банку України. При цьому суб'єкт підприємницької діяльності, який закуповує цей брухт, є податковим агентом та  зобов’язаний утримати податок із суми такої виплати.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group