Завантаження сайту

Особливості оподаткування поворотної фінансової допомоги платниками єдиного податку четвертої групи.

Особливості оподаткування поворотної фінансової допомоги платниками єдиного податку четвертої групи.
17.07.2017
       У разі надання (та поверненням) платником єдиного податку четвертої групи поворотної безвідсоткової фінансової допомоги, яка надається на строк більш ніж один рік, фізичним та юридичним особам, які діють правила та який існує порядок щодо оподаткування таких операцій.
 
       Спочатку зауважимо, що юридичні особи платники єдиного податку не нараховують, не сплачують та  відповідно не подають податкову звітність з податку на прибуток підприємств (пункт 297.1 ст. 297 ПКУ).
 
       Що є об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи?
 
       Пунктом 2921.1 ПКУ визначено, що площа сільськогосподарських угідь,  земель водного фонд, які є власністю або надані в користування сільськогосподарському підприємству є об’єктом оподаткування для юридичних осіб платників єдиного податку четвертої групи.
 
       Що таке поворотна фінансова допомога?
 
       Визначення фінансової допомоги надано в підпункті 14.1.257 ПКУ. Отже, сума коштів, яка надійшла платнику податків за договором, умовами якого не зазначено нарахування процентів за користування такими коштами та такі  кошти обов’язково повинні бути  поверненні і є поворотна фінансова допомога.
 
       Чи буде визначатися  поворотна фінансова допомога, доходом платника? 
 
       Отже, відповідно до вищевикладеного при визначенні поворотної фінансової допомоги - доходом платника єдиного податку четвертої групи, така сума буде включатися за загального доходу платника податків тільки виключно при встановлені частки сільгоспвиробництва.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group