Завантаження сайту

Особливості незастосування різниць з податку на прибуток.

Особливості незастосування різниць з податку на прибуток.
09.08.2017
       В публікаціях «Блогу» ми вже неодноразово торкались питання особливостей коригування фінансового результату до оподаткування на податкові різниці.
 
       Сьогодні ж, продовжуючи вказану тематику та зважаючи на свіжу консультацію контролерів від 25.07.2017 № 1340/5/99-99-15-02-02-16/ІПК, розглянемо особливості саме не застосування коригування фінансового результату.
 
       По-перше зазначимо, що є досить вагомий перелік податкових різниць згідно положень Податкового Кодексу України. 
 
       І також нормами ПКУ передбачено право для «малодохідних» суб’єктів господарювання не коригувати свій фінансовий результат, але далеко не на всі різниці. 
 
       Отже детальніше про це зазначимо, що відмовитись можна від різниць, які визначені в Розділі ІІІ «Податок на прибуток» і крім збитку попередніх періодів. 
 
       І обов’язковою умовою такої відмови є правильне її оформлення. 
 
       Рішення про не застосування різниць повинно бути задокументовано на підприємстві з відповідним номером та датою і обов’язковою умовою є повідомлення податкового органу про нього шляхом проставлення відмітки у відповідному полі декларації з податку на прибуток.
 
       Таке рішення приймають один раз – в році, коли дохід не перевищує межу в 20 млн грн і різниці не застосовуються до часу, коли дохід становитиме 20 млн грн і більше.
 
       Відповідно, якщо дохід не перевищить 20 млн грн, то платник, який раніше прийняв рішення і використав можливість незастосування коригувань фінансового результату на податкові різниці, не може у наступному звітному році визначати у податковій звітності з податку на прибуток підприємств об’єкт оподаткування шляхом коригування фінансового результату до оподаткування. 
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group