Завантаження сайту

Особливості сплати авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів материнській компанії!

Особливості сплати авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів материнській компанії!
14.03.2017
       В публікаціях нашого «Блогу» ми вже торкались актуальної для багатьох суб’єктів господарювання теми сплати авансових внесків при виплаті дивідендів у статті під назвою «Нарахування та виплата дивідендів». 
 
       Отже, в разі виявлення зацікавленості з цього питання Ви завжди можете звернутись до інформації, викладеній у зазначеній публікації.
 
       Сьогодні ж, враховуючи офіційні свіжі роз’яснення фіскального органу (лист ДФСУ від 13.02.2017 №2753/6/99-99-15-02-02-15), зосередимо увагу на певних особливостях сплати суб’єктом господарювання авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів материнській компанії.
 
       І звичайно існують певні особливості сплати податкового зобов’язання з податку на прибуток при виплаті дивідендів, які визначено п.п. 57.1 1 п. 57.1 ст. 57 ПКУ. 
 
       Ще раз зазначимо, більш детально теми таких особливостей наші фахівці торкались в публікації «Нарахування та виплата дивідендів».
 
       Нагадаємо, що у емітента корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам) існує обов’язок нарахувати та сплатити авансовий внесок з податку на прибуток.
 
       При цьому, авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов'язання щодо якого погашене.
 
       Таким чином, якщо сума дивідендів не перевищує значення об’єкта оподаткування суб’єкта господарювання за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди та грошове зобов'язання щодо якого погашене, авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів суб'єктом господарювання не нараховується та не сплачується.
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group