Завантаження сайту

Особливості сплати податку на землю власником нежилого приміщення. Черговий погляд контролерів!

Особливості сплати податку на землю власником нежилого приміщення. Черговий погляд контролерів!
14.10.2017
       Нещодавно в публікаціях «Блогу» ми розпочали серію публікацій стосовно майнового оподаткування фізичних осіб. Зазначена тематика є досить актуальною. Проте, має досить багато нюансів та викликає безліч питань, на які платники намагаються знайти відповідь і, безумовно користуються своїм правом на отримання індивідуальних податкових консультацій від фіскальних органів. А ми, в свою чергу, в публікаціях «Блогу» намагаємось знайомити читачів з оглядом свіжих консультацій і її особливостями.
 
       Отже, в продовження тематики майнового оподаткування фізичних осіб та з огляду на свіжу консультацію податківців від 04.10.2017 № 2120/Ч/99-99-13-03-01-14/ІПК, сьогодні приділимо увагу питанню сплати земельного податку фізичною особою - власником нежилого приміщення у багатоквартирному жилому будинку, що є, безумовно актуальним в наш час з огляду на поширення такого виду власності.
 
       Податківці знов нагадали про вимоги Земельного та Податкового Кодексів щодо земельних відносин та сплати податку.
 
       До речі, з усіма ж тонкощами законодавства і практичними аспектами стосовно оподаткування земельним податком Ви можете ознайомитись в нашій публікації: «Земельний податок: платити не можна, помилувати...!».
 
       Сьогодні ж повернемось, до погляду фіскалів на питання сплати податку власником нежилого приміщення (фізичною особою), якщо така власність – у багатоквартирному жилому будинку. В вищезазначеній індивідуальній податковій консультації контролери зазначили, що у разі набуття фізичною особою права власності, зокрема, на нежиле приміщення, то до такої особи переходить право власності на земельну ділянку, на якій розміщено таке приміщення, без зміни її цільового призначення.
 
       Норми Податкового Кодексу (п. 286.6 ст. 286) визначають обов'язок особи з нарахування податку (у випадку земельної ділянки, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох осіб) пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.
 
       При цьому, обов'язок по сплаті податку у власника нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території виникає з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group