Завантаження сайту

Особливості включення до декларації платника єдиного податку 4 групи - площі сільськогосподарських угідь.

Особливості включення до декларації платника єдиного податку 4 групи - площі сільськогосподарських угідь.
05.09.2017
       У сьогоднішній публікації, розглянемо важливу тему для платників єдиного податку 4 групи.
 
       Це питання стосується включення в декларацію платника єдиного податку 4 групи - площі сільськогосподарських угідь, які надані такому платнику єдиного податку в користування на умовах оренди (суборенди).
 
       Отже, існують певні особливості стосовно цього питання. Відтак, з’ясуємо ці моменти, які необхідно враховувати кожному з платників єдиного податку 4 групи при складанні декларації.
 
       ПКУ визначено, що для платників єдиного податку четвертої групи - об’єктом оподаткування є площа сільськогосподарських угідь, які є власністю такого платника єдиного податку, або використовуються таким платником на умовах оренди (п. 292-1.1 ст. 292-1 ПКУ).
 
       Крім того, нормами ПКУ визначено, що у разі надання сільськогосподарських угідь платником єдиного податку четвертої групи (орендодавцем) іншому платникові податку (орендарю), у такому випадку, орендодавець - платник єдиного податку (4 групи), включає орендовану площу земельної ділянки в свою декларацію (підпункт 295.9.6 ПКУ). Відповідно, така земельна ділянка не враховується у декларації орендаря.
 
       А у разі надання платником єдиного податку четвертої групи (орендодавцем) в користування земельної ділянки за договором оренди іншому суб’єкту господарювання, який не є платником єдиного податку четвертої групи (орендарем), площа таких орендованих сільськогосподарських угідь не включаються до декларації (орендодавця).
 
       У випадку оренди платником єдиного податку четвертої групи (орендарем) земельної ділянки у особи, яка не є платником податку, у такому разі орендар включає орендовану площу земельної ділянки у свою декларацію (підпункт 295.9.7 ПКУ).
 
       Дуже важливо знати, що право власності на земельну ділянку або користування земельною ділянкою, повинно бути оформлено відповідно до ЗУ №1952.
 
       Статтею 211 Земельного кодексу чітко визначено, що є порушенням використання земельних ділянок, в тому числі право оренди, без належного, визначеного законодавством, оформлення прав на такі земельні ділянки.
 
       Відтак, можна зробити висновок, що у разі якщо договори оренди на користування земельних ділянок не укладені або укладені, проте не зареєстровані відповідно до норм чинного законодавства, у такому випадку, площі земельних ділянок не повинні включатися до об’єкта оподаткування єдиним податком.
 
       Отже, відповідно до вищевикладеного, платник єдиного податку 4 групи (орендодавець) включає до декларації, площі земельних ділянок, що надані ним в оренду платнику єдиного податку четвертої групи (орендарю).
 
       А у разі надання платнику єдиного податку 4 групи (орендарю) в користування земельних ділянок за договором оренди, де орендодавець не є платник єдиного податку 4 групи – до декларації орендаря (платника єдиного податку 4 групи), включаються площі сільськогосподарських угідь. При цьому пам'ятаємо, що договори оренди на земельні ділянки повинні бути укладені, відповідно до норм чинного законодавства.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group