Завантаження сайту

Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації! Знову зміни!

Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації! Знову зміни!
02.08.2017
       За традицією, знов приділимо увагу неприбутковим організаціям та установам.
 
       Нагадаємо, що для того, щоб перебувати у новому  Реєстрі неприбуткові організації були зобов’язані були привести свої установчі документи у відповідність із вимогами Податкового кодексу України до 1 липня 2017 року (виняток – релігійні організації,  для них передбачено термін – 01 січня 2018 року).
 
       І от для тих, хто підтвердив свій неприбутковий статус, нарешті, враховуючи суттєві  зміни до положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ),  пов’язані з оподаткуванням неприбуткових організацій, 20.06.2017 набрав чинності наказ МФУ від 28.04.2017 № 469, яким затверджено зміни до форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації. 
 
       І однією з найважливіших змін якого є, що відповідно до статті 46 ПКУ вищезазначений Звіт має статус податкової декларації. 
 
       І майже місяць потому податківці вирішили пролитии світло на особливості заповнення оновленого Звіту, видавши відповідне роз'яснення листом № 19001/7/99-99-15-02-01-17 від 19.07.2017 року.
 
       Отже і ми розглянемо основні положення відповідних змін.
 
       Враховуючи те, що даний Звіт наразі має статус податкової декларації, то слід дуже ретельно відноситись до заповнення всіх його необхідних реквізитів аби не надати контролерам привід визнати його не дійсним, що відповідно призведе до нарахування штрафних санкцій. 
 
       Такими основним реквізитами для вказаного Звіту є обов'язковість заповнення у вступній частині  інформації про дату та номер Рішення про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій та  про ознаку неприбутковості.  
 
       Крім того, на відміну від старої форми звіту, в оновленій передбачено два звітних періоди – рік та місяць. Рік – основний звітний період для всіх неприбуткових, а місяць для тих, хто порушив вимоги неприбутковості і відповідно втрачають даний статус.
 
       Основна частина оновленого звіту складається з двох частин, і які мають певні особливості. Отже, першу частину Звіту заповнюють всі без винятку неприбуткові організації, а частину II заповнюють як розрахунок податкового зобов'язання з податку на прибуток лише неприбуткові організації, які не дотримались вимог, визначених пунктом 133.4 статті 133 ПКУ. 
 
       Досить детально про заповнення певних рядків зазначених частин вказано у роз'яснювальному листі контролерів (№ 19001/7/99-99-15-02-01-17 від 19.07.2017)
 
       Також важливо пам'ятати, що виходячи з того, що вказаний Звіт прирівняно до податкової декларації, то разом із ним обов'язково треба податвати річну фінансову звітність, яка відповідно є додатком і його невід'ємною частиною і також необхідно не забувати проставляти інформацію про всі додатки, які додаються до Звіту, так як то є також обов'язковим реквізитом.
 
       Таким чином, необхідно досить уважно ознайомитись з оновленою формою Звіту та врахувати всі деталі при його заповненні, аби не потрапити у пастку, яка надасть привід податківцям не визнати звітність неприбуткової організації.
 
 
З повагою, керівник організаційно-правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group