Завантаження сайту

Окремі нюанси використання РРО.

Окремі нюанси використання РРО.
28.10.2016
       Продовжуючи тематику публікацій щодо нюансів використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО), з якими ми знайомили у нашому Блозі в статті «Ведемо касу в електронному вигляді правильно», сьогодні торкнемось також окремих нюансів використання РРО.
 
       Вимоги сучасності постійно оновлюють «правила гри» для ведення бізнесу, відповідно, зазнає змін податкове законодавство, зокрема стосовно контролю з боку фіскальних органів за операціями з використанням РРО.
 
       Так, за правилами нині діючого податкового законодавства,  після запровадження чергових змін, затверджених ЗУ №71-VІІІ від 28.12.2014 року (щодо податкової реформи)» та ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» вимоги до застосування РРО поширено на усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію товарів та послуг власного виробництва та в тому числі є платниками єдиного податку 3-ї групи (з 01.07.2015 року) та 2-ї групи (з 01.01.2016 року). 
 
       Виключенням з загальних правил є лише платники єдиного податку першої, другої та третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, в яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує - 1 000 000 гривень.
 
       Разом із тим, прогрес не залишається на місці і зумовлює застосування у підприємництві все новіших та новіших засобів і механізмів ведення бізнесу, серед яких - засоби платежу. 
 
       Наразі, в наш динамічний час, важко уявити пункт продажу товарів чи послуг без платіжного терміналу.
 
       Проте, за неодноразовими роз’ясненнями Державної фіскальної служби, незважаючи на безготівковий характер платежів за допомогою терміналів, вимога застосування РРО в пунктах продажів, обладнаних безготівковими терміналами, є обов’язковою. 
 
       В першу чергу, вона зумовлена тим, що покупець, перебуваючи  безпосередньо в місці продажу товарів (послуг) проводить розрахунок.
 
       Проте сьогодні, стираючи кордони між країнами, все більшого і більшого поширення набуває електронна торгівля. Покупці через мережу Інтернет як замовляють товари чи послуги, так само і здійснюють оплату засобами Інтернет - платежів за їх придбання. В даному контексті у підприємств все частіше постає цілком актуальне запитання, чи поширюється вимога застосування РРО у випадку постачання товарів чи послуг засобами Інтернет - торгівлі. 
 
       Саме з цього питання висловили свою позицію контролери у листі ДФС від 17.08.2016р. № 17922/6/99-99-14-05-01-15, розглянувши, зокрема дві ситуації нюансів використання РРО при здійснення доставки товару покупцю (кур’єром чи поштою) та при здійсненні постачання послуг чи комп’ютерних програм засобами Інтернет - мережі (контакт з покупцем відбувається на віддаленому доступі).  І, ключовим фактором виступає факт формування первинного документу, який підтверджує такі розрахунки. 
 
       Контролери нагадали про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затверджений постановою Правління НБУ від 05.11.2014 р. N 705, яким зокрема (п.4 розд.1) визначено поняття системи електронної торгівлі (комерції).
 
       Як вже неодноразово зазначалось Державною фіскальною службою (зокрема в роз'ясненнях, оприлюднених наприкінці 2015 року на офіційному порталі територіальних органів фіскальної служби), при здійсненні електронної торгівлі та інших системах обслуговування клієнта при віддаленому доступі (за відсутності безпосереднього контакту у місці продажу, яке обладнане РРО)  з використанням електронних платіжних засобів є допустимим формування документа в електронній формі за операцією за умови доставки його користувачу.
 
       При цьому, такі документи мають усі властиві розрахунковому документу реквізити, мають статус первинного документа та можуть бути використані під час урегулювання спірних питань.
 
       У випадку ж постачання товарів чи послуг, які безпосередньо доставляються покупцю,  суб'єкти господарювання зобов'язані застосовувати РРО, в тому числі при  здійсненні безготівкових розрахунків із використанням мережі Інтернет з відповідною доставкою  розрахункових документів безпосередньо споживачу (замовнику), тож податківці наголошують на необхідності та порядку видачі розрахункового документу (чеку РРО) за умови доставки кур’єрською службою та зазначають, що документ (чек РРО) може бути наданий кур'єром (поштовою службою)  при передачі споживачеві придбаного товару та відповідній оплаті такого придбання. 
 
       При цьому, зазначається, що такий розрахунковий документ (чек РРО) повинен бути роздрукований з використанням РРО, зареєстрованого на такого кур'єра (поштову службу).
 
       Разом з цим, в листі контролери відмітили і дійшли висновку, що при постачанні інформаційно-консультаційних послуг, отримання комп'ютерних та інших програм за допомогою мережі Інтернет, фактично не визначено місце розрахунків, проведених на підставі рахунку в безготівковій формі, відповідно застосування РРО не вимагається.
 
 
З повагою, керівник департаменту обліку та аудиту
 
Тетяна Савчук

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group