Завантаження сайту

Щодо визначення суми податкової знижки за рахунок компенсації оплати послуг на здобуття вищої та середньої професійно-технічної освіти за 2017 звітний (податковий) рік.

Щодо визначення суми податкової знижки за рахунок компенсації оплати послуг на здобуття вищої та середньої професійно-технічної освіти за 2017 звітний (податковий) рік.
03.11.2017
       Нормами Податкового кодексу України (далі – ПК України) передбачено право платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) на застосування протягом звітного періоду податкової знижки в рахунок зменшення суми оподатковуваного доходу.
 
       ПК України чітко визначає перелік витрат, які надають право платнику ПДФО на включення відповідних сум витрат до податкової знижки з цього податку.
 
       Суми фактичних витрат (конкретно визначені суми) зазначаються платником ПДФО у податковій декларації, яка подається за звітний (податковий) рік платником до податкового органу у наступному за звітним періоді.
 
       Реалізувати право на включення до податкової декларації суми з ПДФО та застосування податкової знижки платник ПДФО має право лише при наявності у нього відповідних документів, що підтверджують суми фактично понесених витрат (договори, інші документи, підтверджують їх виконання, розрахункові документи, що підтверджують оплату тощо). Тобто, документів, що підтверджують понесення витрат певною особою (платником ПДФО, який має намір застосувати податкову знижку). Оригінали вказаних документів платник ПДФО зберігає і у разі необхідності може надати до податкового органу їх копії.
 
       При цьому слід зазначити, у якщо якщо платник не скористається своїм правом у звітному році на застосування податкової знижки, вона не буде перенесена на наступні звітні періоди.
 
       Зокрема, згідно з чинною редакцією норми із змінами внесеними Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 № 1797-VIII (далі – Закон № 1797), яка визначає порядок застосування податкової знижки платник ПДФО може включити до неї суму коштів, сплачених платником ПДФО у розмірі вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти таким платником, або членом його сім’ї першого ступеня споріднення. Вказана норма буде застосовуватися лише у 2018 році під час подання податкової декларації з ПДФО за звітний 2017 рік.
 
       З відповідними висновками можна ознайомитися в індивідуальній податковій консультації ДФС від 20.10.2017 № 2326/Р/99-99-13-01-03-14/ІПК щодо визначення розміру податкової знижки у 2016 та 2017 роках, розміщеній на офіційному веб-сайті ДФС.
 
       Так, у вказаній консультації фахівці ДФС звернули увагу, що згідно із змінами внесеними Законом № 1797 у даній нормі ПК України відсутнє обмеження щодо періоду у якому здійснювалося навчання платника або члена його сім’ї, а розмір суми вартості навчання обмежується розміром суми загального річного оподатковуваного доходу.
 
 
З повагою, керівник судово - правового департаменту
 
Олег Нікітін

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group