Завантаження сайту

Відсутність ТТН, сертифікатів якості зернових та документів складського обліку – не можуть бути підставою для визнання операцій безтоварними.

Відсутність ТТН, сертифікатів якості зернових та документів складського обліку – не можуть бути підставою для визнання операцій безтоварними.
22.12.2016
       В сьогоднішній публікації Блогу дозвольте звернути увагу на позитивну для платників податків судову практику щодо підтвердження товарності господарських операцій.
 
       І в разі виникнення спірної ситуації з податковим органом, запорука впевненого і успішного вступу в судовий спір для платника податків – можливість заздалегіть попіклуватись про те, щоб його господарські операції мали характер товарних. 
 
       В підтвердження вищевказаного свідчить успішне завершення для платника податків справи за позовом підприємства «Х» до однієї із податкових інспекцій ГУ ДФС у Одеській області.
 
       Нещодавно Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 01.12.2016 № 815/3888/16 скасовано податкове – повідомлення рішення, з огляду на наступне.
 
       Як вбачається з матеріалів справи, зазначеним підприємством до складу податкового кредиту було віднесено суми податку на додану вартість (далі - ПДВ) з придбання сільськогосподарської продукції щодо якої відсутня інформація з транспортування (до перевірки не надано товарно-транспортні накладні), відсутні сертифікати якості зернових, довіреності, відсутні документи складського обліку зернових.
 
       Саме усі вище перелічені чинники у сукупності поставили під сумнів реальність придбання товарів. 
 
       Поряд з цим, суд не прийняв до уваги аргументи податківців щодо нереальності здійснення господарських операцій підприємством з огляду, зокрема, на те що, у платника податків  відсутній обов'язок підтверджувати право на податковий кредит з ПДВ товарно - транспортними накладними, оскільки, товарно-транспортна накладна не міститься в переліку документів, що визначають право на формування податкового кредиту.
 
       Стосовно відсутності в останнього сертифікатів якості зернових та документів складського обліку, суд дійшов висновку що такі доводи суперечать чинному законодавству, в зв’язку з тим, що ще в 2014 році була скасовано сертифікацію  якості зерна, а документи складського обліку необхідні у випадку наявності між власником зерна і зерновим складом договору зберігання.
   
       Справу вже вирішено. Отже, головним аргументом та доводом при            будь - якому оскарженні проти формальних недоліків  має бути реальність здійснюваної господарської операції, а це - встановлення факту зміни руху активів чи зміни стану зобов’язань платника податку внаслідок придбання ним товарів (послуг), що використовуються таким платником у своїй господарській діяльності.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group