Завантаження сайту

Відповідальність фізичної особи у випадку несплати військового збору.

Відповідальність фізичної особи у випадку несплати військового збору.
21.09.2017
       Немає нічого більш постійного, ніж тимчасове. Таке тлумачення досить актуальне для такого виду утримання з доходів, як військовий збір. Він був запроваджений в 2014 році, як тимчасовий, але діє й досі.
 
       І відповідно діють певні норми відповідальності, якщо військовий збір не утримано з доходів. Тому важливо досить чітко орієнтуватись у ситуаціях, за яких виникає обов’язок утримання військового збору, так як відповідно за не утримання існують чималі штрафні санкції, бо не знання, як всім відомо, не звільняє від відповідальності.
 
       Отже, в сьогоднішній публікації нашого «Блогу», розглянемо які штрафи, передбачені діючим законодавством у разі здійснення продажу нерухомого майна фізичною особою та несплати нею військового збору.
 
       Діючими нормами Податкового Кодексу України визначено, що отриманий у податковому періоді фізичною особою дохід від продажу (більш ніж одного) об’єкта нерухомості оподатковується податком на доходи фізичних осіб (5%) та військовим збором у розмірі 1,5%. Фізична особа зобов'язана самостійно нарахувати та сплатити суму податку на доходи фізичних осіб та суму військового збору з відповідним відображенням в декларації про майновий стан і доходи, отриманого доходу від такого продажу.
 
       У випадку, якщо фізичною особою не подано до контролюючого органу декларацію, в такому разі податковий орган має право провести перевірку в результаті якої самостійно визначити суму військового збору. Отже, податковий орган за результатами перевірки, самостійно визначить та нарахує суму військового збору та на таку суму буде накладено штраф в розмірі 25 % (пункт 127.1 ПКУ).
 
       Крім того, за неподання фізичною особою декларації про доходи, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення (ст. 164 прим. 1) передбачено попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 грн. до 136 грн.).
 
       Наразі, підсумовуючи вищевикладене, у разі отримання доходу від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості та при цьому несплати фізичною особою військового збору, нормами чинного законодавства передбачено нарахування податковим органом суми військового збору, накладання на суму нарахованого військового збору штрафу в розмірі 25 % та застосування адміністративного штрафу (у вигляді попередження або накладення штрафу від 51грн. до 136 грн.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group