Завантаження сайту

Переведення боргу за договором відступлення права вимоги, в т.ч. за зовнішньоекономічним контрактом.

Переведення боргу за договором відступлення права вимоги, в т.ч. за зовнішньоекономічним контрактом.
29.11.2017
       Питання відступлення права вимоги або переведення боргу, як за внутрішніми договорами так і за зовнішньоекономічними контрактами на сьогоднішній день під пильною увагою фіскального органу, що виражається в постійному наданні з їх боку консультацій та дослідженні даного питання в ході проведення перевірок.
 
       За своєю сутністю відступлення права вимоги передбачає заміну кредитора в зобов'язанні. У зобов'язанні на стороні боржника або кредитора можуть бути одна або декілька сторін.
 
       Головною умовою переведення боргу є вчинення його в такій самій формі, на підставі якого виникло таке зобов’язання. Тобто, якщо договір був нотаріально посвідчений, то договір переведення боргу також має бути відповідно посвідчений.
 
       Крім того, зазвичай, даний договір укладається у трьохсторонній формі (кредитор, первісний боржник, новий боржник).
 
       Так як до нового кредитора переходять всі права первісного кредитора, тому останній зобов’язаний передати новому кредитору всі документи, що засвідчують його права, про що зазначається в договорі відступлення права вимоги або в додатку до нього.
 
       Щодо переведення боргу за зовнішньоекономічними операціями, то тут слід врахувати, що дані розрахунки регулюються нормами цивільного кодексу та спеціальним законодавством.
 
       Фіскали в своїх роз’ясненнях повідомляють, що у разі складання договору переведення боргу між резидентами, до нового боржника перейде зобов’язання щодо оплати раніше імпортованого товару. Проте навіть після проведення розрахунків з нерезидентом за товар, у нового боржника завершення імпортної операції не відбудеться.
 
       З вищевикладеного слідує, що переведення боргу між підприємствами за внутрішніми договорами можливе в рамках діючого законодавства, а за зовнішньоекономічним контрактом суперечить вимогам валютного законодавства.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарєва

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group