Завантаження сайту

Платникам ПДВ: у якому випадку потрібно подати уточнюючу декларацію.

Платникам ПДВ: у якому випадку потрібно подати уточнюючу декларацію.
06.03.2018
       Нюанси відображення у звітності розрахунку коригування, реєстрацію якого зупинено.
 
       З проблемами, які виникають у платників податку на додану вартість у зв’язку із зупинкою реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН знайомі багато підприємств. Усі процедурні дії, як то:
 
       - подача додатків до Критеріїв оцінки ступеня ризиків;
 
       - пояснень та копій документів, що вимагається п.п. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 ПКУ;
 
       - а якщо контролюючий орган відмовить у реєстрації - проведення адміністративного оскарження.
 
       Досить затягують можливість реалізації права платника податку на формування податкового кредиту, але обов’язок щодо визначення податкового зобов’язання не зупиняють.
 
       І якщо із податковими накладними все досить зрозуміло: ПЗ формуються у періоді їх фактичного виникнення, а ПК - після здійснення факту реєстрації податкової накладної - це прямо прописано в абзаці 22 п.201.10 ст.201 ПКУ, то з розрахунками коригування є окремі нюанси.
 
       Зокрема, пункти 192.1.1 та 192.1.2 ст.192 ПКУ говорять про право зменшити ПЗ за розрахунком коригування на суму зменшення податку лише після реєстрації такого розрахунку коригування в ЄРПН, а право збільшити ПК за розрахунком коригування на суму збільшення податку також лише після реєстрації такого РК в ЄРПН. При цьому про обов’язок зменшити ПК чи збільшити ПЗ при зупиненні реєстрації РК нічого не зазначається. Хоча ми вбачаємо, що контролюючий орган поширюватиме таку вимогу і на випадки зупинки реєстрації розрахунків коригування.
 
       Але цікавою є позиція ДФС, яку вона оприлюднила на своєму сайті, у відношенні до зупиненого для реєстрації РК, який складається у зв’язку з річним перерахунком оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (на вимогу п.199.4 ст.199 ПКУ). Зрозуміло, що річний перерахунок може спричинити як збільшення, так і зменшення ПК у платника податку. І якщо зі зменшенням кредиту питань не виникає - незалежно від реєстрації зменшення ПК має бути відображене відразу. То у випадку збільшення ПК таке збільшення має бути відображене через подачу уточнюючої декларації за грудень - останній місяць року, за який здійснюється такий перерахунок. ДФС наголошує на тому, що будь-які коригування ПК чи ПЗ, пов’язані із річним перерахунком не мають входити до показників поточного року, за який в подальшому також буде здійснюватися річний перерахунок у зв’язку з наявністю оподатковуваних та неоподатковуваних операцій.
 
 
З повагою, керівник департаменту обліку та аудиту
 
Тетяна Савчук

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group