Завантаження сайту

Купівля-продаж товарів, до яких встановлено сезонні вимоги.

Купівля-продаж товарів, до яких встановлено сезонні вимоги.
30.01.2018
       Укладання договорів досить делікатна справа і потребує дотримання окремих особливостей під час їх підготовки до підписання. Так, у договорах, предметом купівлі - продажу в яких є товари, що характеризують сезонність, тобто розподіляються залежно від погодних умов чи сезону, доречним є включати приписи, які конкретизували б товар, який підлягає поставці із зазначенням детальної його марки, або ж вказувати, що він повинен відповідати сезону (періоду) в який він постачається.
 
       Яскравим прикладом таких договорів може бути договір купівлі-продажу дизельного палива.
 
       Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 року №927 «Про затвердження технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив» затверджено Технічний регламент до вказаних палив.
 
       Регламент встановлює вимоги до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, що виробляються, вводяться в обіг та реалізуються на території України.
 
       Основним критерієм якості - є екологічний показник, що поділяє пальне на Євро3, Євро4, Євро5, відповідно до якого в Україні учасникам цивільного обороту дозволена реалізація пального стандарту Євро5.
 
       Згідно з Типовим регламентом визначено літній, зимовий та перехідні періоди, а дизельне пальне поділяється на літнє, зимове і арктичне, відповідно може використовуватись при температурі повітря не нижче ніж мінус 5°С, від мінус 5°С до мінус 20°С, та нижче ніж мінус 20°С. Вказана характеристика є ключовою для можливості використання палива в конкретному температурному режимі.
 
       Розподіл на класи має принципове значення, тому що літнє дизельне пальне, при реалізації його у зимовий період, вже вважається неякісним (непридатним для використання) і покупець позбавляється можливості його використовувати.
 
       Тому, при укладанні договору, важливо передбачати сезонні вимоги до товару, який передбачається постачати з обов’язковим деталізованим описом виду, марки, класу товару, який поставлятиметься під час конкретних періодів (тиждень, місяць, пора року і т.п.).
 
       Якщо сторонами не деталізовано вимоги до товару, який передбачається поставляти, крім екологічного показника (наприклад Євро5), покупець вправі використовувати загальні вимоги Типового регламенту для визначення якості товару у конкретний проміжок часу, коли цей товар йому поставляється.
 
       Статтею 265 Господарського кодексу України та 678 Цивільного кодексу України передбачають, що якість товарів, що поставляються, повинна відповідати стандартам, технічним умовам, іншій технічній документації, яка встановлює вимоги до їх якості, або зразкам (еталонам), якщо сторони не визначають у договорі більш високі вимоги до якості товарів.
 
       У разі поставки товарів більш низької якості, ніж вимагається стандартом, технічними умовами чи зразком (еталоном), покупець має право відмовитися від прийняття і оплати товарів, а якщо товари уже оплачені покупцем, - вимагати повернення сплаченої суми.
 
       Таким чином, якщо договір підписаний між сторонами, не встановлює конкретних деталізованих вимог до товару, який підлягає поставці протягом тривалого часу, здійснення поставки товару, до якого встановлені спеціальні вимоги залежно від сезону (періоду, пори року і т.п.), повинно здійснюватися з урахуванням вимог Загальних нормативних документів, які встановлюють такі сезонні вимоги та відповідають даті (періоду) його поставки.
 
 
З повагою, керівник судово - правового департаменту
 
Олег Нікітін

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group