Завантаження сайту

Повноваження прокуратури України з 20 листопада 2017 року.

Повноваження прокуратури України з 20 листопада 2017 року.
14.12.2017
       З 20 листопада 2017 року прокуратура України втратила повноваження щодо відкриття та розслідування кримінальних проваджень, які підслідні Державному бюро розслідувань (надалі ДБР). Однак фактично ДБР не розпочало свою роботу, у зв’язку з чим реєструвати та розслідувати категорію підcлідних їм кримінальних проваджень на даний час фізично нікому. В провадженні прокуратури залишились справи, які відкривались виключно прокуратурою і їх термін розслідування обмежений.
 
       Прокуратура тепер не в праві відкривати нові провадження та здійснювати загальний нагляд. Основна функція, яка залишилась прокуратурі України - підтримка інтересів окремих громадян, організацій та держави в судах.
 
       У відповідності до вимог оновленої статті 216 Кримінального процесуального кодексу України, підслідність ДБР визначена за суб’єктом вчинення злочину, тобто тепер ДБР підслідні всі злочини, вчинені:
 
       - екс-Президентом України, Прем’єр-міністром України, Директором Національного антикорупційного бюро України (надалі НАБУ), Генеральним прокурором та його заступниками, Головою Верховної Ради України, народним депутатом України, Головою Національного банку України та його заступниками, радником, помічником Президента України, членами: Кабінету Міністрів України, Центральної виборчої комісії, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Головою Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Антимонопольного комітету України, Головою Фонду державного майна України та його заступниками, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Секретарем Ради національної безпеки і оборони України та його заступниками, Постійним Представником Президента України в АР Крим та його заступниками, суддею, працівником правоохоронного органу, особою з посадою категорії "А", крім злочинів, підслідних НАБУ.
 
       - службовими особами НАБУ, заступником Генерального прокурора - керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та іншими прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, крім злочинів, підслідних детективам НАБУ.
 
       - проти встановленого порядку несення військової служби, крім статті 422 Кримінального кодексу України.
 
       Прокуратура України з 20 листопада 2017 року мала передати кримінальні провадження, злочини по яких вчинені вищевказаними особами, Державному бюро розслідувань, однак фізично не може це здійснити, оскільки в останньому у даний час не сформований штат співробітників, які фактично можуть прийняти справи до свого провадження.
 
       Ситуація мала бути виправленою прийняттям законопроекту 7278, який передбачає продовження повноважень прокуратури України у цих справах до 1 січня 2019 року. Однак, до теперішнього часу проект не включений у порядок денний засідання Верховної Ради.
 
       Аналогічна ситуація в слідчих органах СБУ, військової прокуратури та податкової, які також втратили повноваження по категорії справ, підслідних ДБР.
 
       Нова структура (ДБР) створена з метою незалежності від влади на обласному і центральному рівнях, незалежного розслідування фактів катування підслідних, розслідування замовних вбивств певної категорії осіб, а також з метою здійснення боротьби з корупцією не лише одним органом в державі. Сподіваємось на реалізацію в гарному розумінні таких цілей новою структурою, яка не стане ще одним засобом впливу, а дійсно буде виконувати свої функції.
 
 
З повагою, адвокат
 
Вікторія Горожанова

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group