Завантаження сайту

Отримуємо відомості про доходи, не звертаючись до податкової інспекції або актуально про декларування!

Отримуємо відомості про доходи, не звертаючись до податкової інспекції або актуально про декларування!
13.02.2017
       З початку 2017 року стартувала кампанія декларування доходів деяких категорій  громадян, отриманих у 2016 році.
 
       І звичайно, по перше, перед подачею декларації (з метою уникнення розбіжностей з податковим органом) необхідно отримати відомості про суми доходів.
 
       Сьогодні, для отримання довідки про доходи немає необхідності особисто звертатись до територіального органу фіскальної служби, її  можна отримати за допомогою «Електронного кабінету платника».
 
       Це питання є актуальним на цей час, у зв’язку із необхідністю декларування:
 
       - підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування)  – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Відповідно, останній день подання декларації за  2016 рік – 09.02.2017 року.
 
       - громадянами, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2016 рік – 03.05.2017;
 
       - заповнення е-декларацій державними службовцями до 01 квітня 2017 року.
 
       І з приводу цього, контролери звертають увагу на можливість самостійного отримання з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків інформації про суми виплачених доходів та утриманих податків.  
 
       Та повідомляють, що у рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців для фізичних осіб в «Електронному кабінеті платника» за посиланням функціонують такі сервіси:
 
       - «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді». Для цього фізичній особі з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) необхідно в розділі «Подання заяв, запитів для отримання інформації» особистого кабінету створити та направити відповідний запит. Запит для отримання відомостей про доходи формується виключно фізичними особами – платниками податків для отримання інформації про себе.  Крім того, податківці зазначили, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення. 
 
       - «Декларація про майновий стан і доходи в електронному вигляді».  Фізичні особи у відкритій частині Електронного кабінету платника можуть заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а в розділі «Введення звітності» особистого кабінету з використанням ЕЦП можуть подати декларацію в електронному вигляді. 
 
       Також ДФС наголошує, що отримати ключі електронного цифрового підпису можна безкоштовно у Центрах обслуговування платників податків при ДПІ. 
 
       Наразі нагадаємо, що обов’язок щодо подання декларації про доходи передбачений для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але з яких податок не утримувався.
 
       Отже, зокрема такий обов’язок виникає:
 
       - при отриманні доходів не від податкових агентів. До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого ступеня споріднення тощо;
 
       - при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;
 
       - при отриманні іноземних доходів;
 
       - та в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.
 
       Звітувати необхідно за новою формою податкової декларації  (Наказ Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859») 
 
       За громадянами залишається право вибору способу подання декларації:
 
       - особисто за місцем своєї податкової адреси або уповноваженою на це особою;
 
       - поштою (з повідомленням про вручення та з описом про вкладення не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання) 
 
       - засобами електронного зв’язку (з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання).
 
       Отже, для «отримання відомостей про доходи та декларування в он  - лайн режимі» необхідна наявність спеціального електронного ключа цифрового підпису та авторизація за його допомогою на спеціальному веб - порталі. 
 
       Тож, враховуючи викладене, радимо не нехтувати додатковими можливостями з метою спрощення процедури  декларування.
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group