Завантаження сайту

Позиція ДФС щодо складання розрахунку коригування.

Позиція ДФС щодо складання розрахунку коригування.
26.12.2017
       Днями до нашої Компанії за консультацією звернулись ряд клієнтів стосовно неможливості реєстрації розрахунку коригування до податкової накладної.
 
       Спробуємо проаналізувати ситуацію та з’ясувати позицію фіскального органу.
 
       Ситуація у клієнта наступна: попередньо підприємство отримало половину оплати за роботи, проте після виконання їх, вартість робіт зменшилась, тому виникла необхідність у складанні розрахунку коригування.
 
       В подібній ситуації підприємство складало розрахунок коригування, в якому зазначало дану інформацію двома рядками (в одному мінус, а в іншому плюс), після чого даний РК було зареєстровано. 
 
       Проте не в цьому випадку, так як було отримано квитанцію, в якій зазначено помилку, що значення поля дублюється.
 
       Варто зазначити, що у платника номенклатура робіт не змінювалась та не добавлялась, а змінилась лише їх кількість, що аж ніяк не вплинула на збільшення чи зменшення сплати податку до бюджету.
 
       Згідно попередніх роз’яснень, опублікованих фіскальним органом, зазначено, що необхідно складати два розрахунки коригування, але при умові заміни номенклатури товарів (робіт, послуг).
 
       Потім з’являється інше, де позиція змінюється, та вказується, що коригування проводиться в одному розрахунку, але обов’язково із дотриманням нумерації рядків, які коригуються по позиціям товарів (робіт, послуг). А також зазначено, що у разі зміни кількості/вартості, то розрахунок заповнюється одним рядком з одночасним заповненням кількісних та вартісних показників.
 
       Крім того, хочемо звернути увагу, що норми податкового кодексу відносно даного питання не змінювались, а тому, можна зробити висновок, що це лише думка окремих посадових осіб фіскального органу. І при її зміні страждають платники податків, які в свою чергу не можуть своєчасно зареєструвати розрахунок, що негативно впливає на ведення бізнесу.
 
       Необхідні термінові законодавчі зміни, оскільки бізнес не буде постійно терпіти «знущання» держави, адже держава має підтримувати бізнес та сприяти його розвитку.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарєва

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group