Завантаження сайту

«Правила гри» для переходу на спрощену систему оподаткування!

«Правила гри» для переходу на спрощену систему оподаткування!
21.11.2016
       Нагадаємо, як ми вже зазначали у своїх публікаціях, що діюче законодавство визначає дві системи оподаткування: загальну і спрощену. 
 
       Часто буває, що платники податків як юридичні, так і фізичні особи перебувають виключно або на загальній, або на спрощеній системі оподаткування, не змінюючи їх.
 
       Проте, законодавством передбачено можливість обрання і переходу з однієї системи оподаткування на іншу (звісно, враховуючи певні критерії і обмеження, встановлені нормами Податкового Кодексу України -  далі ПКУ).
 
       Особливостей оподаткування при переході підприємства із спрощеної системи на загальну ми вже торкались у своїх публікаціях. 
 
       Але ж, для багатьох суб’єктів господарювання, які прогнозують і планують свої податкові витрати, навпаки - вигідно стати «спрощенцем».
 
       Для здійснення такого переходу на спрощену систему оподаткування необхідно подати до контролюючого органу за місцем реєстрації заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (форма, якої затверджена наказом МФУ  від 20.12.2011  № 1675)  з вказанням обов'язкових реквізитів, зазначених для заповнення. Така заява подається до контролюючого органу  за  бажанням суб'єктом господарювання особисто або засобами поштового зв'язку.
 
       При цьому, можливість переходу на спрощену систему оподаткування надається лише один раз протягом календарного року шляхом подання відповідної заяви не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу і такий перехід може бути здійснений  виключно за умови відповідності  суб’єкта господарювання вимогам  ПКУ щодо обсягу доходу, кількості найманих працівників та виду господарської діяльності, яка здійснюється. Також, до такої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік  за встановленою МФУ формою. 
 
       Наближається новий календарний рік і відповідно перший квартал, то ж у суб'єктів господарювання знов є можливість скористатись правом стати «спрощенцями».
 
       Контролери також нагадали про таку можливість, зокрема, у разі переходу фізичної особи – підприємця на спрощену систему оподаткування з початку року та про те,  як в такому разі  визначити дохід за попередній календарний рік.
 
       На своєму офіційному веб – сайті ДПІ у Подільському районі м. Києва оприлюднила інформацію, що у разі прийняття рішення про перехід на спрощену систему оподаткування з 1 січня 2017 року, заяву необхідно подати не пізніше ніж за  15 календарних днів до початку нового року і обов'язково додати до неї розрахунок доходу за рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування.
 
       При цьому, контролери зазначили, що  дохід за попередній календарний рік визначається на момент подання заяви із врахуванням запланованої суми отримання доходу, за період що залишився до кінця року після подання заяви.
 
       Отже, платник податків має можливість (звичайно, при дотриманні певних вимог, про які зазначено в даній публікації) обрати оптимальну для себе систему оподаткування і пам'ятати, що може скористатись правом переходу на спрощену систему оподаткування і в разі потреби - відмовлення від неї.
 
       
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group