Завантаження сайту

ПРАВО НА ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ! ПРО ЩО ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ!

ПРАВО НА ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ! ПРО ЩО ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ!
25.08.2016
       Норми Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначають, що податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V ПКУ (п.п. 14.1. 181 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
 
       Але ж всім добре відомо, що контролери завжди дуже пильно відносились до будь – чого, що зменшує податкові зобов’язання (податковий кредит, податкові пільги) і завжди визначають «правила гри». 
 
       Отже, основним правилом (встановленим нормами ПКУ) щодо права на користування податковим кредитом є: 
 
       - податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (абз. 1 п. 201.10 ст. 201 ПКУ). 
 
       При цьому, на реєстрацію податкової накладної продавцю надається 15 календарних днів після дати її складання. 
 
       Увага! Якщо податкова накладна не зареєстрована або зареєстрована невчасно, тоді негативні наслідки є як і в продавця, так і в покупця - платника ПДВ. Так, перший - сплачує до бюджету штрафи, а другий - до дати реєстрації податкової накладної в ЄРПН не має права на податковий кредит. 
 
       Також підставою для включення до податкового кредиту є податкова накладна, що містить помилки в обов’язкових реквізитах (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, у покупця (абз.19 п. 201.10 ст.201 ПКУ). 
 
       Окрім права формування податкового кредиту за рахунок податкових накладних, складених у поточному звітному періоді та своєчасно зареєстрованих в ЄРПН існує можливість і право формування податкового кредиту за рахунок «старих» податкових накладних. 
 
       Причому, з таким правом відображення «старих» податкових накладних в поточній декларації з ПДВ погоджуються контролери. 
 
       Так, у листі ДФС України від 13.04.2016р. №8193/6/99-99-19-03-02-15 викладена позиція, що належним чином складена та зареєстрована в ЄРПН податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, які не були включені до складу податкового кредиту в податковому періоді їх складання та з дати складання яких не минуло 365 днів, можуть бути включені до складу податкового кредиту в наступних звітних (податкових) періодах протягом 365 календарних днів з дати їх складання шляхом відображення сум податку в розділі II "Податковий кредит" декларації з ПДВ. 
 
       Крім того, свіжим листом від 15.08.2016 року № 17646/6/99-95-42-01-15, фіскальна служба нагадала про право відображення сум податку у розділі II "Податковий кредит" декларації з ПДВ по належним чином складеним та зареєстрованим в ЄРПН податкових накладних та/або розрахунок коригування до неї, які не були включені до складу податкового кредиту в податковому періоді їх складання та з дати складання яких не минуло 365 днів.
 
       Водночас, цим же листом ДФС України зазначила, що в разі якщо сума ПДВ відображена у податковій накладній, яка була вчасно зареєстрована в ЄРПН, та з дати складання якої не минуло 1095 днів, не була включена до складу податкового кредиту протягом 365 календарних днів, платник податку може включити таку суму ПДВ до податкового кредиту шляхом подання уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ, з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПКУ.
 
       Підводячи підсумок, хочеться зауважити, що платник завжди повинен пам’ятати про свої обов'язки, так і про права, які допоможуть йому спланувати та законодавчо оптимізувати системи оподаткування на своєму підприємстві.
 
 
З повагою, керівник організаційно – правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group