Завантаження сайту

Надання безповоротної благодійної допомоги на території України представництвом нерезидента.

Надання безповоротної благодійної допомоги на території України представництвом нерезидента.
03.07.2017
       У сьогоднішній публікації розглянемо питання щодо можливості надання представництвом нерезидента безповоротної благодійної допомоги на території України. 
 
       Отже, спробуємо знайти відповідь на вказане питання.
 
       Спочатку з’ясуємо, яка діяльність платника податку є господарською діяльністю відповідно до норм ПКУ?
 
       Відтак, господарська діяльність є діяльність особи, яка пов’язана з виробництвом, реалізацією товарів, робіт, послуг та спрямована на отримання доходу (підпункт 14.1.36 ПКУ). При цьому, така діяльність проводиться такою особою самостійно або через свої підрозділи, або через іншу особу. Крім того, така інша особа повинна діяти на користь першої особи.
 
       А тепер з’ясуємо, яким чином проводиться господарська діяльність нерезидента в Україні?
 
       Господарська діяльність нерезидента в Україні проводиться через постійне представництво, данне зазначено абзацем першим підпункту 14.1.193 ПКУ.
 
       Крім того, нормами ПКУ визначено, що включає термін «постійне представництво» з метою оподаткування (підпункт 14.1.193 ПКУ).
 
       Проте, необхідно зазначити, що представництво суб’єкта господарської діяльності не є юридичною особою і не здійснює самостійно господарської діяльності. А це означає, що таке представництво діє за дорученням та безумовно від імені іноземного суб’єкта господарської діяльності та здійснює свої функції виключно згідно чинного законодавства України. 
 
       Дане визначено Інструкцією про порядок реєстрації представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності в Україні (п.12). Відтепер, відповідно до вищезазначеного нормами ПКУ не заборонено та не встановлено обмежень стосовно надання представництвом нерезидента безповоротної благодійної допомоги.  
 
       А це відповідно означає, що представництво нерезидента може надавати безповоротну благодійну допомогу на території України благодійним організаціям.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group