Завантаження сайту

Представництво інтересів, передумови для врегулювання суперечок.

Представництво інтересів, передумови для врегулювання суперечок.
03.08.2016
       Життєдіяльність будь-якої людини пов'язана з численними контактами з іншими особами, приватними компаніями, органами державної влади та місцевого самоврядування. Але не завжди такі контакти мають приємний характер, виникають суперечки, конфліктні ситуації. Іноді ці суперечки доходять до суду. 
 
       Кожна людина має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
 
       У відповідності зі ст. 59 Конституції України кожен має право на правову допомогу і є вільним у виборі захисника своїх прав.
 
       Представництво - це правовідносини, в рамках яких одна особа (представник) здійснює в межах наданих йому повноважень дії від імені і в інтересах іншої особи (яку представляють) з метою надання юридичної допомоги при здійсненні цивільних правовідносин і здійсненні захисту суб'єктивних прав і охоронюваних законом інтересів.
 
       В свою чергу, значення судового представництва визначається його двома головними цілями. По-перше, - надання юридичної допомоги громадянам та організаціям при розгляді і вирішенні справ у суді. По-друге, - сприяння суду у встановленні дійсних прав і обов'язків сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
 
       Представництво інтересів в суді є найбільш складним і відповідальним видом юридичної допомоги, так як при веденні судової справи важливі не тільки знання матеріального права, але і процесуальних особливостей і норм законодавства.
 
       Тобто, знання процедурних питань ведення судового процесу є запорукою комплексного захисту Ваших інтересів в суді.
 
       Представництво та захист в суді допомагає учаснику судового процесу отримати якісні юридичні послуги та істотно підвищити шанси на виграш судової справи. Представник діє на підставі довіреності і може вчиняти будь-які дії, на які його уповноважить довіритель, що дозволяє довірителю не брати участь в судовому процесі і не відриватися від своєї професійної діяльності. 
 
       Крім безпосередньо представницької функції, юристи, надають і інші важливі юридичні послуги, такі як юридична консультація, складання позовної заяви, складання процесуальних документів у ході судового процесу, представництво в державних органах.
 
       Людині, не знайомій з правом, буде дуже непросто пройти всі етапи від аналізу наслідків господарських операцій, можливості досудового врегулювання спору, визначення перспектив розгляду справи, складання позовної заяви до представництва у суді своїх прав та інтересів, а згодом, і до виконання рішення суду самостійно. Відмова від послуг юридичного консультанта або адвоката у тому чи іншому процесі рівносильно відмові від послуг лікаря, так як і самолікування і самостійні походи в суди та інші інстанції дуже часто закінчуються дуже важкими наслідками, усунення яких потребує незрівнянно більшої кількість фінансових ресурсів і часу.
 
       Ще більш небезпечним видом «юридичного самолікування» є спроби самостійного представництва в суді інтересів юридичних осіб директорами або іншими керівними особами підприємства. Не володіючи особливостями цивільного, господарського права та міжнародного права, заявники не можуть визначити, в який суд подати позов, який розмір судового збору необхідно сплатити, які документи необхідно додати до позовної заяви і т. д. Часто це призводить до недотримання термінів подання позовної заяви, залишення позову без розгляду і наступними відмовами у прийнятті справи судом до розгляду.
 
       На сьогоднішній день рішення спірного або конфліктного питання в суді, є дуже недешевим задоволенням. Так, за кожну нематеріальну вимогу при подачі позову необхідно буде заплатити суму в розмірі мінімальної заробітної плати, у 2016 році - 1378 гривень.
 
       За кожну матеріальну вимогу 1,5% від суми позову, але не менше мінімальної заробітної плати в 2016 році - 1378 гривень.
 
       Подача апеляції - 110% судового збору сплаченого при поданні позову;
 
       Подання касації - 120% судового збору сплаченого при поданні позову;
 
       Оскарження до Верховного Суду України 130% судового збору сплаченого при поданні позову.
 
       Таким чином, найбільш ефективним способом захисту інтересів будь-якого підприємства або громадянина є консультаційні послуги досвідченого юриста, здатного швидко і ефективно оцінити обставини і сприяти максимальному захисту інтересів свого клієнта.
 
       Запобігти проблемі завжди краще, ніж її ліквідувати в подальшому. Замислюючись заздалегідь про можливість виникнення проблеми, ви заощаджуєте час і кошти. Тому, якщо ви відчуваєте, що проблема може виникнути, не зволікайте, зверніться до кваліфікованих фахівців, які зможуть, або розвіяти ваші припущення, або допомогти у вирішенні проблеми на стадії зародження.
 
       Хочеться нагадати, що суд - це радикальна міра і до неї варто вдаватися лише в тому випадку, якщо інші варіанти вирішення суперечок вичерпані або неприйнятні. 
 
       Запобігання судового розгляду, за допомогою грамотних юридичних кроків на етапі формування взаємовідносин є запорукою успішної побудови бізнесу. Будь-який кваліфікований юрист завжди дбає про позитивний результат для свого клієнта і у разі неможливості вирішення спору в позасудовому порядку, бере на себе відповідальність і надає клієнту допомогу в суді.
 
 
З повагою, керівник судово - правового департаменту
                                                 
Олег Нікітін
 

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group