Завантаження сайту

Наближуються строки подання «Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації».

Наближуються строки подання «Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації».
13.12.2016
       В своєму Блозі ми неодноразово торкались тематики оподаткування неприбуткових організацій та особливостей включення їх до Реєстру.
 
       В сьогоднішній публікації нагадаємо про особливості та строки подання звітності такими установами.
 
       По перше, нагадаємо, що закінчується термін, який надавався неприбутковим установам для приведення своїх установчих документів у відповідність до норм ПКУ щодо вимог відповідності статусу неприбуткової установи (організації). Такий термін спливає до кінця поточного року. Про це контролери нагадали у листі ДФСУ від 11.11.2016 року № 24344/6/99-99-15-02-02-15.
 
       Отже, у неприбуткових установ, які перебувають у нині діючому «старому Реєстрі» є ще майже місяць аби підтвердити своє місце у «Новому Реєстрі»
 
       Також, не варто забувати, що закінчується рік і необхідно відзвітуватись до контролюючих органів. 
 
       Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації  подається до контролюючого органу за місцезнаходженням такої неприбуткової організації протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, тобто граничний термін подання звітності за 2016 рік – 01 березня 2016 року.
 
       Зауважимо, що звітуватись необхідно буде за новою формою, затвердженою Наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 року № 553, який набрав чинності 02.08.2016 року.
 
       Оновлена форма Звіту має свої особливості і передбачає, зокрема :
 
       - відображення показників, які  притаманні діяльності неприбуткової організації в залежності від закону, що регулює її діяльність;
 
       - відображення податкового зобов'язання з податку на прибуток у разі не дотримання вимог щодо використання коштів та/або розподілу доходів (прибутків) організації серед засновників (учасників), її членів, працівників, членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.
 
       Зверніть увагу, частина I Звіту заповнюються всіма неприбутковими організаціями незалежно від того, дотримались вони вимог, визначених пунктом 133.4 статті 133 ПКУ, чи ні, а частина ІІ - заповнюється виключно неприбутковими організаціями, які недотримались зазначених вимог.
 
       Неприбутковими організаціями, якими здійснювались операції з гуманітарною допомогою, обов’язково до Звіту подається Додаток ГД.
 
       Також зазначимо, що обов’язок подання фінансової звітності разом з відповідною податковою декларацією  у розумінні п. 46.2 ПКУ передбачений лише для платників податку на прибуток, отже для неприбуткових установ та організацій такий обов’язок відсутній.
 
       Про вищевказані особливості складання подання звітності податківці надали роз’яснення у листі ДФСУ від 17.10.2016 № 33649/7/99-99-15-02-01-17 та на офіційному сайті територіального органу ГУ ДФС у Дніпровському р-ні м. Києва.
 
 
З повагою, керівник організаційно – правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group