Завантаження сайту

Продовження!!! Фіскальний погляд щодо реєстрації платником акцизного податку!

Продовження!!! Фіскальний погляд щодо реєстрації платником акцизного податку!
06.06.2017
       В сьогоднішній публікації продовжимо тематику фіскального погляду щодо виникнення обов’язку сплати акцизного податку, так як на практиці виникає багато різних ситуацій, враховуючи специфіку безлічі різноманітних підприємств та особливостей певних господарських операцій.
 
       Сьогодні, з огляду на роз’яснення податківців, надане листом ДФС України від 24.05.2017 р. № 339/6/99-99-15-03-03-15/ІПК, висвітлимо їх погляд на випадок  придбання дизпалива суб’єктом господарювання для заправки орендованої ним спецтехніки з метою подальшого надання послуг замовникам та при тому, що водії такої спецтехніки - штатні працівники орендодавця.
 
       Нагадаємо, як і зазначали в попередній публікації,  що прямою нормою податкового Кодексу України (пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212) встановлено, що платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.
 
       І, звичайно якщо суб’єкт господарювання здійснює операції з реалізації пального у розумінні  пп. 14.1.212. п. 14.1 ст. 14 ПКУ, тоді до початку здійснення таких операцій він зобов’язаний зареєструватися платником акцизного податку.
 
       А у випадку, якщо суб'єкт господарювання орендує спецтехніку і використовує пальне виключно для заправки такої орендованої спецтехніки, при цьому якщо нею керують відрядженні працівники орендодавця, то такі операції, звичайно не є реалізацією пального. І податківці висловили цілком логічний висновок з цього приводу, що в такому випадку суб’єкт господарювання не повинен  реєструватися платником акцизного податку.
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group